Balıkesir

‘İda Ultra Maraton’un düzenleneceği tarih belli oldu | Balıkesir

BALIKESİR, (DHA)-BALIKESİR’in Edremit Belediyesi ev sahipliğinde bu yıl 7’nci kez Kazdağları’nda düzenlenecek ‘İda Ultra Maraton’ 1-3 Aralık tarihleri arasında yapılacağı duyuruldu. Edremit Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Canlı, “Kazdağları’nın yemyeşil doğası içinde zorlu parkurlarda mücadele edecek olan başarılar diliyorum” dedi.

Edremit ilçesindeki Kaz Dağları’nda 6 yıldan bu yana her yıl daha da büyüyerek devam eden İda Ultra Maraton’un 7’ncisi 1, 2, 3 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek. İda Ultra Maraton Organizasyon Komitesi Başkanı Polat Dede, Edremit Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Canlı’yı ziyaret ederek organizasyonla ilgili bilgilendirmede bulundu. Dede, Edremit Belediyesi’nin destekleri ile İda Ultra Maraton’un her geçen yıl daha da büyüdüğünü geçen yıl 17 ülkeden 1700 sporcuyu ağırladığını bu yıl ise 25 ülkeden 2 binin üzerinde katılımın beklediğini ifade etti. Dede, mevcut parkurlara ilave olarak 8,5 kilometrelik yeni bir parkurun maratona eklendiğini de ifade etti. Dede, Başkan Yardımcısı Canlı’ya ilgi ve desteklerinden dolayı teşekkürlerini iletti.  

Edremit Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Canlı da efsanelere konu olan Kaz Dağları’nda bir kez daha yerli ve yabancı sporcuları ağırlamaya hazırlandıklarını ifade ederek, “Edremit Belediyesi olarak sporun her branşına destek olmaya çalışıyoruz. Bu yıl 7. kez sporcularımızı 1-2-3 Aralık’ta konuk edeceğiz. Kaz Dağları’nın yemyeşil doğası içinde zorlu parkurlarda mücadele edecek olan başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin ilk kış maratonu olma özelliği taşıyan maraton, Çanakkale Küçükkuyu Beldesi’nin Yeşilyurt Köyü’nden başlayarak Kaz Dağları’ndaki vadi ve dereleri aşarak Edremit’in Güre Mahallesi’nde tamamlanacak.(DHA)
FOTOĞRAFLI 

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu