Tekirdağ

Hüseyin Pehlivan Yağlı Güreşleri büyük heyecana sahne oldu

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen ve bu yıl 56’ncısı yapılan Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivali etkinlikleri kapsamında, Hüseyin Pehlivan Yağlı Güreşleri organize…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen ve bu yıl 56’ncısı yapılan Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivali etkinlikleri kapsamında, Hüseyin Pehlivan Yağlı Güreşleri organize edildi.

Süleymanpaşa Marina yanında hazırlanan er meydanında Güreş Ağası Hikmet Mutlu’nun ev sahipliği ile gerçekleştirilen Hüseyin Pehlivan Yağlı Güreşleri, büyük heyecana ve çekişmeye sahne olurken, 14 farklı boyda 400’den fazla pehlivan, şampiyonluk mücadelesi verdi.

RECEP KARA VE HASAN CENGİZ BAŞPEHLİVANLIK İÇİN GÜREŞTİ

Her kategoride büyük heyecan yaşanırken, tribünleri dolduran güreşseverlerin merakla beklediği başpehlivanlık mücadelesi, adeta nefesleri kesti. Yarı finalde Hüseyin Gümüşsalan’ı yenen Hasan Cengiz ve İsmail Koç’u mağlup eden Recep Kara, finalde kozlarını paylaştı. 20 yıl önce Kırkpınar’da şampiyon olarak en genç başpehlivan unvanının sahibi olan Recep Kara, uzatmaya giden final müsabakasında rakibi Hasan Cengiz’e üstün gelerek 2022 Süleymanpaşa Belediyesi Hüseyin Pehlivan Yağlı Güreşleri Başpehlivanı olmaya hak kazandı.

BAŞPEHLİVAN KARA OLDU

Deneyimli Başpehlivan Kara, “Final üstü bir maç oldu. Mücadelesinden dolayı arkadaşımı tebrik ediyorum. Kocaeli Büyükşehir Belediye başkanımız Tahir Büyükakın’a armağan olsun,” diye konuştu. Final müsabakasının ardından düzenlenen kupa töreninde, dereceye giren pehlivanlara madalyaları ve kupaları güreş ağası Hikmet Mutlu ve Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel tarafından verildi. Başpehlivan olan Recep Kara, kupasını engelli Giray Muhammet Beşli’ye hediye etti.

YÜKSEL: “TEKİRDAĞ’DAN DA BAŞPEHLİVANLAR ÇIKARACAĞIZ”

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel de Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde 8 yıl üst üste başpehlivan olarak tarihe adını altın harflerle yazdıran Tekirdağlı Hüseyin Pehlivan adına düzenlenen güreşleri başarılı bir şekilde tamamladıklarını söyledi. Yüksel, “Önümüzdeki yıl güreşleri daha da iyi yaparak geleneksel hale getireceğiz. Tekirdağ’dan da başpehlivanlar çıkaracağız inşallah,” açıklamasında bulunarak Başpehlivan Recep Kara ve er meydanında ter döken tüm pehlivanları tebrik etti.

Bu haber Süleymanpaşa Belediyesinin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu