Ergene

Hizmette 8.ci Yılımız Kutlu Olsun

2014 yılında Ergene halkının kurucu belediye başkanlığı görevini kendisine ve ekibine tevdi ettiğini anımsatan Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel 5 yıllık birinci görev süremizin sonunda çalışmalarımızdan memnun olan halkımız bana ve ekibime bir kez daha teveccüh göstererek bizleri bu göreve layık gördü.

“Kısa Sürede 200 Kilometre Yol Yapan Tek Belediyeyiz”

Bizlerde 2014 yılında başladığımız ilk günkü heyecanla 8 yıldan bu yana Ergene halkına hizmet ediyoruz diyen Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Göreve gelir gelmez Ergene’nin altyapı ve yol sorununu çözmek için kolları sıvadık. 100 kilometre kanalizasyon, 100 kilometre içme suyu hattı 200 kilometre yol 1 milyon metrekareyi aşkı kilit parke taş yaparak önemli bir sorunu Ergene halkının gündeminden çıkardık. Bu kadar kısa sürede 200 kilometre yol yapan tek belediyeyiz. 30 yıllık hatta 50 yıllık belediyelerin yapamadığı henüz çok yeni bir belediye olmamıza rağmen 7 – 8 yılda yaptık” dedi.

“Ergene’nin Her Mahallesinde Hizmetimiz Var”

Ergene’nin 17 mahallesine de eşit hizmet götürdüklerini kaydeden Başkan Yüksel, “Hiçbir vatandaşımızı bir diğerinden ayırmadan her mahallemize eşit mesafede durarak eşit oranda hizmet götürme çabası içerisinde olduk olmaya da devam ediyoruz. Bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonra da hangi mahallemize hangi projenin sözünü verdiysek yerine getireceğiz” diye konuştu.

“Sosyal Belediyecilikte Bir Numarayız”

Sosyal belediyecilik alanında kimsenin Ergene Belediyesi ile yarışamayacağını hatta yanına dahi yaklaşamayacağını kaydeden Başkan Yüksel, “Sosyal belediyecilik alanında çok iddialıyız. Tekirdağ’da halk ekmek üretimi yaparak vatandaşına ucuz ve kaliteli ekmek sunan tek belediyeyeyiz. Bunun yanı sıra evinde sıcak yemek pişiremeyecek durumda olanların evine her gün sıcak yemek ulaştırıyoruz. Ayrıca Ergene’de başı ağrıyandan da dişi ağrıyandan da biz sorumluyuz diyerek Ergene’den hastalarımızı evlerinden alarak tedavilerini yaptırmak üzere Çorlu, Çerkezköy, Tekirdağ, Edirne ve İstanbul başta olmak üzere çevre şehirlere ulaştırıyor, tedavilerinin ardından yeniden evlerine teslim ediyoruz. Bununla beraber evde bakım hizmetimizi hayata geçirdik ve uzun yıllardık uyguluyoruz. Bu hizmetimizle evinin temizliğini yapamayan yaşlılarımızın evlerini temizliyor, gerekirse yeniliyor ve kişisel bakımları ile sağlık bakımlarını yapıyoruz. Engelli kardeşlerimizin her zaman yanında olarak ihtiyaç sahibi engellilere akülü tekerlekli sandalye yardımlarımız oluyor. Ergene Belediyesi Sağlık Danışma Merkezi’mizden tüm Ergene halkına hizmet ediyoruz” şeklinde konuştu.

Ergene Velimeşespor Tekirdağ’ı Tüm Türkiye’de Gururla Temsil Ediyor

Sosyal belediyeciliğin yanı sıra sporu ve sporcuyu desteklediklerini de kaydeden Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel “Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün adını verdiğimiz bir stadyum, bir kapalı spor salonu bir de olimpiyat ve dünya şampiyonu sporcumuz Naim Süleymanoğlu’nun adını yaşattığımız spor tesisimizi kendi imkanlarımızla yaparak Ergene halkının ve Ergene Velimeşespor’un hizmetine sunduk. Ergene Velimeşespor profesyonel liglerdeki tek Tekirdağ temsilcisi olarak boy gösteriyor ve hem Velimeşe’mizin hem Ergene’nin hem de Tekirdağ’ın adını Türkiye’nin her yerinde gururla temsil ediyor. Şimdi spor kulüplerimize hizmet etmek, sporu ve sporcuları desteklemek için Vakıflar Mahallemize de yine Ergene Belediyesi imkanları ile spor tesisi kazandırdık inşallah açılışını kısa süre içerisinde hep beraber yapacağız” dedi.

“Ergene Belediyesi’nde Proje Tükenmez”

Ergene Belediyesi olarak büyük projelere imza attıklarını da kaydeden Başkan Yüksel, “Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ümüzün Selanik’te dünyaya geldiği evin aynısını Marmaracık Mahallemize kazandırdık. Ergene Atatürk Evi ve Müzesi ziyaretçi akınına uğruyor. Velimeşe Mahallemize Gölet Kafe, Marmaracık Mahallemize Göl Restoranı kazandırdık. Ergeneli hemşerilerimiz başta olmak üzere çevre il ve ilçelerden gelenler tarafından son derece yoğun ilgi görüyor. En son Sağlık Mahallemizde Çanakkale Zaferi’nin sembol isimlerinden ve kahramanlarından olan Seyit Onbaşı’nın adını ölümsüzleştirdiğimiz Seyit Onbaşı Meydanı ve Kitap Kafe’yi açtık. Ergene’ye 4 yeni düğün salonu kazandırdık. Şimdi bir yenisini Esenler Mahallemizde yine Ergeneli hemşerilerimizle birlikte açacağız. Bunun hazırlıklarını yapıyoruz. Ulaş Mahallemizde eski belediye başkanlarından Ömer Şakar’ın adını verdiğimiz parkımızı tamamladık kısa süre içerisinde hizmete açacağız. Ergene Belediyesi’nin projeleri tükenmez. Ekibimiz ve çalışma arkadaşlarım sürekli yeni projeler hazırlıyorlar ve bu projelerle sizlerin karşısına çıkıyoruz” diye konuştu.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu