Çorlu

Hayvan Satış Yeri´nde Denetim Gerçekleştirildi

Çorlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ve Geçici Hayvan Bakımevi yetkili veteriner hekimleri tarafından Çorlu Belediyesi Hayvan Satış Yeri’nde denetim ve kontrol gerçekleştirildi.

Hıdırağa Mahallesi’nde yer alan Çorlu Belediyesi Hayvan Satış Yeri’nde cuma günleri kurulan hayvan pazarını denetleyen Çorlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ve Geçici Hayvan Bakımevi Yetkili Veteriner Hekimi Ahmet Çavdar, il içerisinden nakli yapılan hayvanların nakil belgeleri ve pasaport kontrolleri ile il dışından nakli yapılan hayvanların veteriner sağlık raporu kontrollerini gerçekleştirdiler.

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Çorlu Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Öztürk, “Vatandaşlarımızın yetiştiricilik, kurbanlık, adaklık ve kasaplık hayvan ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik kurulan Çorlu Belediyesi Hayvan Satış Yeri’nde, halk sağlığı için tehdit oluşturabilecek durumlara karşı her türlü tedbiri alıyoruz. Satış yerimizde gün içerisinde yaklaşık olarak 700 tane hayvan, görevli personelimizin denetim ve gözetiminde satışa sunularak alım-satım işlemleri kontrollü bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Çorlu Belediyesi olarak hayvan satış yerimizde halk sağlığını korumak, hayvan refahını sağlamak ve çevre kirliliğini önlemeye yönelik tedbirleri alarak hizmet sunmaya devam ediyoruz.

Ayrıca satış yerinin hemen yanında yer alan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Çorlu Mezbahası’nda da vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda kesim işlemleri tüm kurallara uygun olarak yapılmaktadır.” diye konuştu.

Bu haber Çorlu Belediyesi’nin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Başa dön tuşu