Çorlu

Hayvan Bakımevimiz Sevimli Dostlarımızın Hep Yanında

Çorlu Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevimiz, sokaklardaki sahipsiz dostlarımızın yanında olmak ve bakımlarını sağlamak için çalışmalarını sürdürüyor.

Yıl içinde binlerce sahipsiz hayvanın tedavisinin ve bakımının yapıldığı Çorlu Belediyesi Hayvan Bakımevi’nde geçtiğimiz ay içerisinde çeşitli nedenlerle yaralanan ya da hastalanan 73 sahipsiz hayvana cerrahi müdahale yapıldı ve böylelikle can dostlarımız onlara gözü gibi bakan veteriner hekimlerimiz sayesinde sağlıklarına kavuştu.

Kısırlaştırma ve Aşılama İşlemleri Tüm Hızıyla Sürüyor

Hayvan Bakımevimizde ayrıca sahipsiz sokak hayvanlarının rutin olarak kısırlaştırma ve aşılama işlemleri de sürüyor. Geçtiğimiz ay Hayvan Bakımevimizde sahipsiz 8 kedi ve 19 köpeğe kısırlaştırma işlemi uygulandı. Ayrıca iç-dış parazit ve kuduz yönünden aşılanan 101 sokak hayvanının bakımları tamamlandı.

Hayvan Bakımevi personelimiz, son bir ay içinde hayvansever vatandaşlarımız tarafından gelen sokak hayvanlarıyla ilgili 287 talebi cevaplayarak can dostlarımıza yardımcı oldu.

Can Dostlarımız Yeni Yuvalarına Kavuşuyor

Sokaklarda yaşayan ve hayvansever vatandaşlarımızın da desteği ve bildirimleriyle Geçici Hayvan Bakımevimize getirdiğimiz sevimli dostlarımız, rutin sağlık kontrollerinin ardından ‘Yeni Bir Başlangıç’ projemiz kapsamında sahiplendirilmeye devam ediyor.

Son bir ay içerisinde 7 can dostumuz daha onları seven ve evlerinde bakımını üstlenmek isteyen ailelerine teslim edildi.

Bu haber Çorlu Belediyesinin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Başa dön tuşu