Tekirdağ

HAYRABOLU İLÇESİ ÇERKEZMÜSELLİM VE HEDEYLİ MAHALLELERİ İÇME SUYU SIKINTISI ÇÖZÜME KAVUŞUYOR

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve bağlı kuruluşu Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (TESKİ) il genelinde altyapı çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda Hayrabolu ilçesinin Çerkezmüsellim ve Hedeyli Mahalleleri içme suyu hattı ile depo ve terfi merkezi inşaatına başlanıyor. 

 

Çerkezmüsellim Mahallesi nüfusunun bir kısmının yaşadığı yerleşim yerlerinde üst kotlar ile depo seviyesi aynı kotlarda olduğundan yaşanan su sıkıntısını çözmek amacıyla başlatılan Çerkezmüsellim Mahallesi içme suyu hattı ve terfi merkezi inşaatı kapsamında 1 adet 50 m³’lük biriktirme içme suyu deposu, 1 adet terfi merkezi yapımı ve iletim hattı ile mevcut şebekeye bağlanarak yaklaşık 50 abonenin bulunduğu bölgeye sorunsuz su verilmesi planlanıyor.  Ayrıca; Hedeyli Mahallesinde yaşayan nüfusun sağlıklı ve yeterli içme suyu ihtiyacının karşılanabilmesi amacıyla, Kadriye Mahallesinde bulunan depoda 1 adet paket terfi oluşturularak 4.992 metre 90 mm çaplı HDPE borularla Hedeyli Mahallesinde bulunan depoya suyun getirilmesi hedefleniyor. Çalışmalar tamamlandığında; söz konusu iş için yaklaşık 7.000.000,00 TL’lik yatırım gerçekleşmiş olacak.

 

Büyükşehir Belediyesi ve TESKİ olarak altyapı alanında il genelinde büyük bir atılım gerçekleştirdiklerini belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Hayrabolu ilçemizde yapımına başlanacak olan Çerkezmüsellim ve Hedeyli Mahalleleri içme suyu hattı ile depo ve terfi merkezi ile ilçemizin önemli bir ihtiyacı karşılanacaktır. Ben, projemizin ilçemize ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Bu haber Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Başa dön tuşu