Yaşam

Havayolu Taşımacılığı Güvenli midir?

Teknolojik gelişmeler ve küreselleşme gibi dünya ticaretinin yapısını değiştiren etkenler, havayolu taşımacılığının da ilerleme kat etmesini sağlar. Ulusal ve uluslararası lojistik…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

Teknolojik gelişmeler ve küreselleşme gibi dünya ticaretinin yapısını değiştiren etkenler, havayolu taşımacılığının da ilerleme kat etmesini sağlar. Ulusal ve uluslararası lojistik alanlarında en hızlı ve güvenilir taşımacılık yöntemlerinden olan havayolu taşımacılığı, diğer taşımacılık yöntemlerine göre daha esnek planlama yapısına ve daha hızlı hedefe ulaşma kapasitesine sahiptir.

Ürün, yük ve yolcu taşınması süreçlerinde en hızlı ve en konforlu taşımacılık hizmetlerini sağlayan havayolu taşımacılığı, tüm dünyada sürekli olarak tercih edilir. Özellikle katma değeri yüksek ürünlerin ve yolcuların taşınmasında sıkça kullanılan bu yöntem, zamandan tasarruf etmeyi ve güvenli şekilde hedef noktaya ulaşmayı sağlar.

Havayolu Taşımacılığının Avantajları

Diğer lojistik yöntemlerinde kıyaslandığında havayolu taşımacılığı çeşitli farklara ve avantajlara sahiptir. Taşımacılık işlemlerinde öne çıkan avantajları arasında hız, kolaylaştırılmış gümrük işlemleri, güvenlik gibi konular bulunur. Yük, eşya ve yolcu taşınması süreçlerinde havayolu taşımacılığının avantajları şöyledir;

Düşük Envanter Maliyeti

Ürünlerin stoklanması süreçlerinde ortaya çıkan maliyetlerden kurtulmayı sağlar. Ürünlerin hızlı şekilde hedef noktaya taşınması envanter maliyetinin ortadan kalkmasını sağlar.

Hızlı Taşıma Sistemi

Havayolu taşımacılığında gümrük işlemleri kolaylaştırılmıştır. Diğer lojistik yöntemlerle kıyaslandığında esnek planlama ve hızlandırılmış gümrük işlemleri sayesinde daha kolay bir süreç geçirildiği söylenebilir.

Güvenlik

Fiziksel ve kimyasal sebeplerle bozulma ihtimali bulunan ürünler, aşı ve ilaç gibi hayati öneme sahip malzemeler ve yüksek kıymete sahip yüklerin taşınması süreçlerinde sıklıkla tercih edilir. Havayolu taşımacılığı sayesinde her ürün en hızlı ve güvenli şekilde hedef noktaya ulaşabilir.

Kapıdan Kapıya Taşıma Sistemi

Havayolu taşımacılığı, diğer yöntemlerle bir arada kullanılarak dünyanın herhangi bir yerinden herhangi başka bir yerine en hızlı şekilde ulaşılabilmesini sağlar. Havayoluyla birlikte karayolu,

denizyolu veya raylı sistemler kullanılarak kıtalar arasında taşımacılık işlemleri gerçekleştirilebilir.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu