Çorlu

Havaların Isınmasıyla Asfalt Serim Çalışmaları Hızlandı

Havaların ısınmasıyla birlikte Çorlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü yol ve asfalt ekiplerinin çalışmaları hız kazandı. Asfalt serimi, Esentepe Mahallesi Deva Sokak’ta yapılan çalışmanın ardından planlanan bölgelerde devam edecek.

Zaman içerisinde yoğun kullanım ve hava şartları gibi çeşitli nedenlerle yıpranan ve bozulan yollarda planlamalar doğrultusunda yol yapım ve asfalt serim çalışmalarının başladığını ve asfalt sezonunun bu kapsamda Deva Sokak’ta başladığını belirterek açıklamada bulunan Çorlu Belediye Başkan Yardımcısı Özcan Veysel Tunçcan, 1.440 m²’lik yolda çalışmaların tamamladığını ifade ederek, “Yol ekiplerimiz tarafından çalışmalar kapsamında 160 ton tüvenan malzeme serim çalışmalarının ardından asfalt ekiplerimiz Deva Sokak’ta 431 ton asfalt serimi gerçekleştirdi. 21 personel ve 16 araç ile yapılan yol yapım ve asfalt serim çalışmalarımız Deva Sokak’ta tamamlandı.

Çalışmalar Planlamalar Kapsamında Devam Edecek

Önümüzdeki haftadan itibaren yol ve asfalt ekiplerimiz tarafından Şeyhsinan Mahallesi, Muhittin Mahallesi, Alipaşa Mahallesi, Havuzlar Mahallesi, Kazımiye Mahallesi, Nusratiye Mahallesi, Hıdırağa Mahallesi, Cemaliye Mahallesi, Hatip Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi ve Kemalettin Mahallesi’nde çalışmalara başlanılacak.

Öte yandan kilit taşı ve kaldırım uygulaması yapan ekiplerimiz ise çalışmalarını Hıdırağa Mahallesi, Cemaliye Mahallesi, Kemalettin Mahallesi, Muhittin Mahallesi, Reşadiye Mahallesi, Zafer Mahallesi, Rumeli Mahallesi ve Nusratiye Mahallesi’nde yoğunlaştıracaklar.

Ekiplerimiz asfalt serim, kilit taşı, yol ve kaldırım çalışmalarına başlamış olup, önümüzdeki süreç içerisinde planlanan bölgelerde çalışmalarını sürdürecekler.” dedi.

Bu haber Çorlu Belediyesinin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu