DepremYaşam

Hatay’da Çalışmalarını Tamamlayan Tekirdağlı İtfaiyeciler Döndü


Abdullah YALÇIN/TEKİRDAĞ,(DHA) – KAHRAMANMARAŞ merkezli depremin ardından Hatay’a Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, itfaiye ekipleri çalışmalarını tamamlayıp kente döndü. Kahramanmaraş merkezli ve 11…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

Abdullah YALÇIN/TEKİRDAĞ,(DHA) – KAHRAMANMARAŞ merkezli depremin ardından Hatay’a Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, itfaiye ekipleri çalışmalarını tamamlayıp kente döndü.

Kahramanmaraş merkezli ve 11 ili etkilen 7,7 e 7,6 büyüklüğündeki depremlerin hemen ardından Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi itfaiye arama kurtarma ekipleri, afet bölgesine sevk edildi. Bölgede çalışmalarını tamamlayan ekipler döndükleri Tekirdağ’da aileleri ve mesai arkadaşları tarafından karşılandı.

İtfaiye Daire Başkanlığı Arama Kurtarma ve Müdahale Şube Müdürü Erdinç Coşkun, depremin hemen ardından Hatay’a yola çıktıklarını belirterek, “İlk etapta 12 kişilik bir ekiple yola çıktık sonrasında 38 kişiye tamamladık. Toplamda 100’den fazla personel ile deprem alanında görev yaptık. Depremin olduğu gece geç saatlerde Hatay’a girdik.

İlk etapta bir enkazdan bir kız çocuğumuzu çıkardık, 4 vatandaşımıza umut olduk, bunlar bizi çok motive etti. Çok sayıda vatandaşımızın cansız bedenine ulaştık, çok üzüldük. Gerçekten çok kötü görüntüler gördük, çok üzgünüz. İtfaiye daire başkanlığı olarak İskenderun ilçesine geçtik biz Tekirdağ AFAD ile beraber koordineli bir şekilde.

Diğer ekiplerimiz Samandağ ve Antakya ilçelerinde araçlarımız personellerimiz görev yaptı.

Yaklaşık 2 hafta boyunca 7/24 hizmet verdik, bir cana daha ulaşmak için elimizden geleni yaptık” diye konuştu.(DHA)

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu