Yaşam

Hastaları Özel Muayeneye Sevk Eden Doktora Soruşturma!

Çerkezköy Devlet Hastanesi’nde yaklaşık 5 yıldır Cildiye Uzmanı olarak görev yapan Suriye uyruklu Türk vatandaşı Dr. A.A.’nın, muayeneye gelen hastaların işlemlerini özel bir merkezde yaparak devleti zarara uğrattığı ve haksız kazanç elde ettiği belirlendi. Görevden alınan doktor hakkında adli ve idari soruşturma başlatıldı.

Yaklaşık 5 yıldır hastanede Cildiye Uzmanı olarak görev yapan A.A.’nın iddiaya göre hastane bünyesinde daha ucuza yapılabilecek olan medikal ve estetik işlemleri, başka bir merkeze yönlendirerek burada yaptığı iddia edildi.

Gelen şikayetler üzerine yapılan incelemede, A.A.’nın Çerkezköy’deki özel bir merkezde bu işlemleri daha yüksek ücrete yaptığı ve bu işlemlerin, merkezin başka hasta çekebilmesi izin sosyal medya hesaplarından paylaştığı tespit edildi.

İDARİ VE ADLİ SORUŞTURMA

Tespitin ardından hastane yönetimi A.A. hakkında görevi kötüye kullanma, haksız kazanç elde etme ve devleti zarara uğratma kapsamında idari soruşturma başlattı. Adli soruşturma için de Çerkezköy Kaymakamlığı’ndan izin istendi. Doktor görevden alınırken, adli soruşturma için de Kaymakamlık onay verdi.

Devlet memurluğu sona eren A.A.’nın Çerkezköy’deki özel bir hastaneye iş başvurusunda bulunduğu ve burada göreve başlayacağı öne sürüldü.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu