Edirne

Hamzadere Sulama Birliği Toplantısı yapıldı


Ünsal YÜCEL/EDİRNE,(DHA)-HAMZADERE Sulama Birliği Toplantısı, Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık başkanlığında İpsala ilçesinde yapıldı. Toplantıda birliğin çalışmaları ve gelecek yıl…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

Ünsal YÜCEL/EDİRNE,(DHA)-HAMZADERE Sulama Birliği Toplantısı, Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık başkanlığında İpsala ilçesinde yapıldı.

Toplantıda birliğin çalışmaları ve gelecek yıl yapılması planlanan projeler görüşüldü. Toplantıda değerlendirmelerde bulunan Vali Kırbıyık, birliğin faaliyetlerini önemsediklerini söyledi.

Hamzadere Barajı Sulaması projesiyle tarım alanlarının suyla buluştuğunu aktaran Kırbıyık, “Halihazırda şu an 6 bin hektarlık bir alan sulanıyor. Bir an evvel proje kapsamında sulanabilir diğer yerlerde de sulanma hizmetine başlanması çok önemli. Geçen ziyaretimizde bunu da konuşmuştuk. Şimdi Sütçüler bölgesinde 800 hektar civarında yine P6 bölgesinde 3 bin hektarlık bir yer var. Yani gelecek yıl toplamda 4 bin hektarlık bir alanı sulamaya açmayı hedefliyoruz.Sadece bugünü değil geleceği de planlamamız lazım. Biliyorsunuz burada 20 bin hektarlık bir sulamadan bahsediyoruz. Projenin bütün etapları tamamlandığında organizasyonun asıl ölçeğini o zaman daha fazla hissettirmiş olacağız. Yamaç arazilerinin de muhakkak sulamaya açılması gerektiğini, çeltik ekilebilen yerlerde çeltik, ekilemeyen yerlerde ise diğer ürünlerin devreye konulup belki ikinci ürün anlamında buğdaydan sonra ayçiçeği ekimi noktasında fayda sağlanabileceğini değerlendiriyoruz” dedi.(DHA)

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

DHA Haber Editörü

Sitemiz DHA abonesidir. Bu kategoride yer alan haberler Demirören Haber Ajansı Muhabirleri tarafından geçilen haberlerdir ve sitemiz editörleri tarafından herhangi bir müdahalede bulunulmamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu