Tekirdağ

HACIKÖY TAŞ OCAĞINDA İLK KEZ PATLATMALI ÜRETİM YAPILDI


HACIKÖY TAŞ OCAĞINDA İLK KEZ PATLATMALI ÜRETİM YAPILDI 01/11/2021 15:50:06 Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Hacıköy Taş Ocağı’nda ilk…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

HACIKÖY TAŞ OCAĞINDA İLK KEZ PATLATMALI ÜRETİM YAPILDI


01/11/2021 15:50:06

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Hacıköy Taş Ocağı’nda ilk kez patlatmalı üretim gerçekleştirildi.

Uzun bir sürecin sonunda alınan gerekli izinlerin ardından Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Hacıköy Taş Ocağı’nda patlatmalı üretim çalışmaları başladı. Patlatmalı üretim yöntemiyle tek seferde yaklaşık olarak 11.000-12.000 ton civarı malzeme elde edilmiştir.

Başkan Albayrak: “Patlatmalı yöntem ile, normalde 15-20 günde üretilecek malzemeyi tek seferde elde ettik”

Aralıklı ve kontrollü olarak patlatmalı üretim çalışmalarının devam edeceğini belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “uzun ve yorucu bir sürecin ardından aldığımız gerekli izinlerle birlikte Hacıköy Taş Ocağımızda ilk kez patlatmalı üretim gerçekleştirdik. Patlatmalı üretimle iş makineleriyle 15-20 günde üretilebilecek malzeme miktarını tek seferde üretmiş olduk. Ayrıca işçilik, yakıt, yedek parça ve iş makinelerinin bakımı yönünden de tasarruf sağlamış olduk” dedi.

Yazar= Tekirdağ Belediyesi | Bülten

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu