Yaşam

Göz Altı Işık Dolgusu İle Yüzünüzde Daha Canlı Bir Görünüm Yakalayın

 

Göz altında çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan morluklar ve halkalar yüzde daha yorgun ve yaşlı bir görünüm oluşmasına neden olabilir. Pek çok kişi estetik açıdan rahatsızlığa neden olan bu görünümü gidermek için çeşitli kapatıcı ürünler ve makyaj ürünleri kullansa da, bunlar geçici çözümlerdir. Göz altı ışık dolgusu ise etkili bir çözüm olarak sıklıkla uygulanır. Göz altı ışık dolgusu ve lipoliz gibi medikal estetik prosedürler kısa sürede uygulanmakta, konforlu bir sürecin ardından optimum fayda sağlamak mümkün olmaktadır. Siz de daha iyi bir görünüme sahip olmak için hangi medikal estetik prosedürlere ihtiyacınız olduğunu öğrenmek ve uygulama yaptırmak için alanının başarılı ismi Uzman Dr. Şafak Göktaş ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Hyaluronik asit bazlı dolgu maddelerinin kullanılması yoluyla göz altındaki derinin altını doldurmak, cildi aydınlatmak ve daha genç bir görünüm kazanmak amacıyla uygulanan medikal estetik prosedür göz altı ışık dolgusudur.

 

Sayfa: https://safakgoktas.com/lipoliz/

 

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir?

 

Göz altındaki bölge cildinin aydınlatılması ve daha genç bir görünüm sağlanması amacıyla uygulanan medikal estetik prosedür göz altı ışık dolgusudur. Hyaluronik asit bazlı dermal dolgu maddelerinin enjeksiyonuyla gerçekleşen göz altı ışık dolgusu, göz altındaki morluk ve koyu renk halka görünümünü gidermek isteyen kişiler için işlevsel bir çözümdür. Göz altı ışık dolgusu enjeksiyonu ile halkaların ve morlukların neden olduğu gölgeler azaltılabilir, daha aydınlık bir cilt tonu elde edilebilir. Kısa süre içerisinde tamamlanan ve konforlu bir prosedür olan göz altı ışık dolgusu işleminin sonuçları hemen fark edilmeye başlar. Etkileri ise ortalama 6 ila 12 ay devam eder. Alanında uzman ve deneyimli doktorlar tarafından, doğru bir şekilde planlandığı ve uygulandığı takdirde göz altı ışık dolgusu güvenli bir medikal estetik prosedür olarak kabul edilir.

 

Sayfa: https://safakgoktas.com/goz-alti-isik-dolgusu/

 

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır?

 

Göz altı ışık dolgusu alanında uzman ve deneyimli doktorlar tarafından uygulanması gereken bir medikal estetik prosedürdür. Uygulama öncesi göz altı bölgesine lokal anestezik etkili krem sürülür. Dolgu maddesi özel bir enjektörle hedef bölgeye verilir. Göz altı bölgesindeki cilt dolgunlaşır, halkaların ve morlukların neden olduğu gölgeler azaltılarak cilt tonunun aydınlatılması sağlanır.

 

Göz altı ışık dolgusu tedavisi genellikle 10 ila 15 dakika içinde tamamlanır. Tedavinin ardından sonuçlar hemen fark edilmeye başlar. Uygulamanın ardından hastaların birkaç gün boyunca morluk ve şişlik yaşaması söz konusu olabilir. Ancak bu etkiler herhangi bir müdahale gerekmeksizin birkaç gün içerisinde kendiliğinden kaybolur. Göz altı ışık dolgusunun kalıcılığı ortalama 9 ila 12 ay sürmekte olup işlemin tekrarlanması mümkündür.

 

Göz Altı Işık Dolgusu Ne İşe Yarar?

 

Göz altı morlukları ve torbaları yalnızca kadınların değil erkeklerin de şikayetçi olduğu bir durumdur. Göz çevresinde ortaya çıkan renk değişiklikleri ve ince çizgiler estetik açıdan rahatsız edici bir görünüme neden olabilir. Ayrıca kişinin öz güven sorunları yaşamasına yol açabilir. Bu duruma özel olarak geliştirilen göz altı ışık dolgusu, göz altındaki problemleri yapılandırmak aynı zamanda cildi genç ve canlı bir görünüme kavuşturmak amacıyla uygulanır.

 

Göz çevresindeki ince çizgiler, morluklar ve koyu renkli göz altı halkaları yüzde yaşlı, yorgun ve sağlıksız bir görünüme neden olabilir. Bazı durumlarda koyu renkli halkalar yeterli uyku, iyi bir hidrasyon ve sağlıklı yaşam tarzı alışkanlıkları ile giderilebiliyor olmasına karşın; göz yaşı oluklarının üstesinden gelmek daha zor olabilir. Göz yaşı olukları ya da çökük göz yuvaları, cilt incelip sarkınca ve kolajen üretimi yavaşlayınca yani yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkabilir. Diğer yandan bu tür durumlar genetik olabilir. Buna bağlı olarak genç yaşlarda ortaya çıkabilir ve yaş almaya bağlı olarak şiddetlenebilirler.

 

Gözler bireylerin karşılarındaki kişilerle iletişim kurma sürecinde çok önemli bir rol üstlenir. İnsanlarla tanışıldığında ilk fark edilen genellikle gözlerdir. Göz altında ortaya çıkan renk değişiklikleri, çökmeler ve çizgiler göz çevresinde yaşlı ve yorgun bir görünüm oluşmasına neden olabilir. Bu aynı zamanda kişinin öz güvenini ciddi ölçüde zedeleyebilen bir durum olma özelliğine sahiptir.

 

Göz altı ışık dolgusu; gözlerin altındaki boşlukları dolgunlaştırmak, sıkılaştırmak ve doldurmak amacıyla uygulanır. Bunun sonucunda daha parlak ve taze bir görünüm elde edilebilir. Göz altı ışık dolgusu prosedüründe; kendi ağırlığının 1000 katına kadar su tutma kapasitesine ve nemlendirici özelliğe sahip bir bileşen olan hyaluronik asit bazlı dermal dolgu maddelerinin kullanılması tercih edilir.

 

Göz altı ışık dolgusu, ince uçlu iğneler kullanılarak bölgeye enjekte edilir. Uygulama bölgesine kaybettiği hacmini geri kazandıran, kıvrımları ve kırışıklıkları dolduran göz altı ışık dolgusunun etkisi kalıcılığını 6 ila 9 ay arasında değişen sürelerle korur. Hyaluronik asit bazlı dolgu maddesi enjekte edildiği bölgeye nem kazandırmasının yanı sıra göz altı görünümünün aydınlatılmasını ve güçlendirilmesini sağlar.

 

Site: https://safakgoktas.com/

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

  Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
  © Copyright 2014

   

  Özge Özkan

  Bu Yazar Çorlu'da Haber sponsorlu iş ortağıdır.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Başa dön tuşu