Tekirdağ

Gönül Sofraları Barbaros ve Kumbağ’da kuruldu

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından organize edilen Gönül Sofraları İftar Programları, her akşam başka bir mahallede kurulan iftar sofraları ile devam ediyor. Barbaros ve Kumbağ Mahallelerinde kurulan Gönül Sofralarında binlerce Süleymanpaşalı birlikte oruçlarını açtı.

BARBAROS MAHALLESİ SAKİNLERİ GÖNÜL SOFRASINDA BULUŞTU

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’in ev sahipliğinde gerçekleşen Barbaros Mahallesi iftar programı, Fikret Yılmaz Parkı önünde bulunan sahil dolgu alanda gerçekleştirildi. 1500 mahalle sakininin bir araya geldiği iftar programında konuşan Başkan Yüksel, Ramazan ayının tüm İslâm Âlemi için hayırlara vesile olmasını dileyerek, Barbaros Mahallesi’nde gerçekleştirilen ve planlanan yatırım ve hizmetlerle ilgili bilgilendirmede bulundu.

Vatandaşlarla birlikte iftar duası eşliğinde orucunu açan Başkan Yüksel, Gönül Sofrasında buluşan vatandaşları tek tek selamlayarak Ramazan ayını tebrik ederken, talepleri de dinleyerek not aldı. Barbaros Mahallesi iftar programına Bölgesel Amatör Ligi’nde şampiyonluğunu ilan eden Tekirdağsporlu futbolcular ve kulüp temsilcileri de iştirak etti.

KUMBAĞ İFTARINA BEREKET YAĞDI

Kumbağ Mahallesi’nde kurulan Gönül Sofrası ise sürpriz bir şekilde yağan yağmur eşliğinde gerçekleştirildi. Süleymanpaşa Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından Kumbağ Limanı’nda hazırlanan iftar sofrası, dakikalar içinde dev çadırlarla kaplanarak vatandaşların yağmurdan etkilenmeden oruçlarını açmaları sağlanırken, 1500 Kumbağlı dualar eşliğinde birlikte iftar yaptı.

BAŞKAN YÜKSEL’DEN MEYDAN MÜJDESİ

İftar sonrası bir konuşma yapan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Kumbağ Mahallesi’ne kazandırılacak olan yeni meydan projesi ile ilgili müjdeyi verdi. Kumbağ Meydan Düzenlemesi projesi ile mahalleye yeni bir park, sosyal donatı alanları ve kurs merkezleri kazandıracaklarını dile getiren Yüksel, geçtiğimiz yıl hizmete giren Kumbağ Spor Kompleksi ile de Kumbağlı genç ve çocukların birçok spor dalında ücretsiz eğitim alabileceklerini ifade etti.

Barbaros ve Kumbağ Mahallelerinde gerçekleştirilen Gönül Sofrası iftar programlarında iftar sonrası Osmanlı macunu, pamuk şeker, patlamış mısır, Osmanlı Şerbeti ve çay-kahve ikramı da yapıldı. Gönül Sofrası İftar Programları, Ramazan ayı boyunca her akşam farklı bir mahallede gönülleri buluşturmaya devam edecek.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu