Tekirdağ

Gezen Sinema Tırı Süleymanpaşalı çocukların yüzlerini güldürdü

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve Süleymanpaşa Belediyesi işbirliğinde şehrimize gelen “Gezen Sinema Tırı” Karacakılavuz ve İnecik’teki öğrencilerle buluştu.

KARACAKILAVUZ VE İNECİK’TE ÇOCUKLARA UNUTULMAZ ANLAR YAŞATTI

Süleymanpaşa Belediyesinin kırsal mahallelerde sinemaya ulaşımı kolay olmayan ve sinemaya gitme imkânı bulamamış çocukların sinema heyecanını yaşamaları için T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ile birlikte düzenlediği organizasyonda, içinde sinema düzeneği olan tır Karacakılavuz 75. Yıl Cumhuriyet İlköğretim Okulu bahçesinde öğrencilerin yoğun ilgisi ile karşılaştı.

Karacakılavuz’un ardından Gezen Sinema Tırının ikinci durağı İnecik İlköğretim Okulu oldu. İnecik’te de çocukların ilgisi ile karşılaşan Tırda ilk defa sinema keyfi yaşayan çocuklar unutulmaz bir deneyim yaşadı.

HAFTASONU SAHİL DOLGU ALANDA HİZMET VERECEK

6-13 yaş arası çocuklar için 45 dakikalık animasyon ve çocuk filmlerinin yayınladığı Sinema Tırı 90 kişilik kapasitesi ile hizmet verirken hafta sonu boyunca sahil dolgu alanda Süleymanpaşalı çocuklar için 09.00 – 17.00 saatleri arasında hizmet verecek.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu