Tekirdağ

GENÇLER, TEK GENÇ FEST İLE COŞACAK

GENÇLER, TEK GENÇ FEST İLE COŞACAK

16/05/2024 10:29:12

Tekirdağ’da 2 gün boyunca festival coşkusu yaşanacak. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilecek olan Tekirdağ Gençlik Festivali (Tek Genç Fest) 18-19 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Tekirdağ’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı bir başka kutlanacak. Tekirdağ’ın genç nüfusuna hitap edecek olan Tekirdağ Gençlik Festivali ile 19 Mayıs coşkusu Süleymanpaşa sokaklarından tüm Tekirdağ’a yayılacak.

Edis ve Ziynet Sali’nin sahne alacağı festival çerçevesinde gerçekleştirilecek dans gösterileri, sportif gösteriler, spor turnuvaları, gençlik oyunları, kültür-sanat etkinlikleri, müzik dinletileri, gençlik çalıştayı, sergiler, fener alayları ve havai fişek gösterileri ile Tekirdağ’da 19 Mayıs bu yıl bir başka kutlanacak. Tüm etkinlikler Süleymanpaşa Sahil Dolgu Alanda gerçekleştirilecek.

 

FESTİVAL ATEŞİ 18 MAYIS’TA YANACAK

 

Tekirdağ’da gençleri buluşturacak ve 2 gün boyunca eğlencenin merkezi olacak TEK GENÇ FEST’in ateşi 18 Mayıs’ta yanmaya başlayacak. Kortej ile başlayacak olan heyecan festival meşalesinin yakılması ve ardından gerçekleştirilecek Edis konseri ile doruğa ulaşacak.

 

BAŞKAN YÜCEER: “TEK GENÇ FEST İLE 19 MAYIS BİR BAŞKA KUTLANACAK”

 

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Candan Yüceer, Tekirdağ’ın genç ve dinamik nüfusuna yönelik dolu dolu bir festival programı düzenlediklerini belirterek, tüm Tekirdağlıları festival etkinliklere katılarak 19 Mayıs coşkusuna ortak olmaya davet etti. Başkan Yüceer: “Gençlerin ve kendini genç hisseden herkesin doyasıya eğleneceği bir festival bizleri bekliyor. Gençlerimiz bizim geleceğimiz. Gençlerimizin sağlıklı, mutlu ve başarılı olmaları için proje üreteceğiz. Kuracağımız Gençlik Yaşam Merkezleri ile gençlerin vakit geçirebilecekleri, sosyal becerilerini geliştirebilecekleri ve eğitimlerine destek olabilecekleri mekânlar, kütüphaneler, ortak çalışma alanları ve çamaşırhane hizmeti sağlayacağız. Gençlik akademileri kuracağız. Bu merkezde, gençlere yönelik sürdürülebilir bir yaşam sağlamak üzere var olan sosyal, ekonomik ve çevresel sorunlara yenilikçi çözümler üretmek ve bunları hayata geçirmek amacıyla kuluçka merkezi içerisinde açık inovasyon platformları kuracağız. Ayrıca, bilişim, yazılım, yapay zekâ gibi konularda projeler geliştiren ve uygulanabilirliği yüksek olan, yenilikçi fikirlere yatırım kapsamında gençlere bilişim sermayesi vereceğiz. Gençlerimize yönelik düzenleyeceğimiz kamp organizasyonları, doğa keşfi ve eğitici aktiviteler ile onların sosyal ve kişisel becerilerini geliştirmesine destek vereceğiz.

 

“BAŞTA GENÇLERİMİZ OLMAK ÜZERE TÜM HEMŞEHRİLERİMİZİ BEKLİYORUZ”

 

Tek Genç Fest ile gençlerimize hem doyasıya eğlenme hem de spor başta olmak üzere kültür, sanat vb. diğer alanlarda aktivitelere katılarak kendilerini geliştirme imkânı sağlayacağız. Gençlik Festivalimiz çerçevesinde, sadece gençlerin değil tüm vatandaşlarımızın keyif alacağı dolu dolu bir etkinlik programı hazırladık. Başta gençlerimiz olmak üzere tüm hemşehrilerimizi 2 gün sürecek festivalimize katılmaya ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı coşkusuna ortak olmaya devam ediyorum.” Dedi.

 

GENÇLERE ÜCRETSİZ İNTERNET

 

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla gençlere ücretsiz internet hediye edecek. Tek Genç Fest ile 19 Mayıs coşkusunu doyasıya yaşayacak olan gençler, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin 10 GB ücretsiz internet hediyesi ile de sosyal medyada dileklerince paylaşım imkânı bulacaklar. 12-24 yaş arası gençler, sosyal.tekirdag.bel.tr adresinden başvurarak, tüm operatörlerde geçerli 10 GB ücretsiz internetlerini alabilecekler.

 

ULAŞIM DA ÜCRETSİZ OLACAK

 

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla gençler, toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanabilecek. Öte yandan 18 ve 19 Mayıs’ta gerçekleştirilecek olan Edis ve Ziynet Sali Konserlerinin ardından saat 24:00’te, eski otogardan, konsere gelenlerin ulaşımını sağlamak amacıyla Süleymanpaşa hariç tüm ilçelere ücretsiz servis hizmeti de verilecek.

Bu haber Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Başa dön tuşu