Yaşam

Gazze’ye yönelik abluka sessiz oturma eylemiyle protesto edildi

Abdullah YALÇIN/ TEKİRDAĞ, (DHA)- TEKİRDAĞ’da İsrail’in Gazze’ye yönelik ablukası, sessiz oturma eylemiyle protesto edildi.

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları ve ablukası Tekirdağ’da sivil toplum örgütleri tarafından oturma eylemiyle protesto edildi. Süleymanpaşa ilçesindeki valilik meydanında toplanan grup, sessiz oturma eylemi yaparak Gazze’ye uygulanan ablukaya tepki gösterdi. İHH Tekirdağ Şube Başkanı Süleyman Çalışkan, Gazze’ye uygulanan ablukayı ortadan kaldırmasını istediklerini belirterek, “Gazze’de ablukayı ortadan kaldırmak için kendilerini vicdan gönüllüleri olarak tarif edenler, erdemliler olarak tarif edenler tarafından dünyanın birçok ülkesinden Gazze’deki soykırımı durdurmak için yola çıkan, ablukayı kaldırmak için yola çıkan vicdan gönüllülerinin yapacakları kutlu seferi Tekirdağ ve tüm dünyaya duyurmak için sessiz bir şekilde burada oturacağız. Oturuşumuzun bir vicdan hareketi olduğunu herkesin bilmesini istiyoruz. İnşallah gemi Gazze kıyılarına yanaşıncaya kadar, abluka delininceye kadar, onlar Akdeniz’de zulmü tüm dünyaya duyurup Gazze’de ablukayı kaldırana kadar bizlerde meydanlarda gerek sessiz oturuşlarımızla, gerek bağırışlarımızla, gerek hükümetimize ulaşarak onları koruma amaçlı her türlü görevi yerine getirmeleri için, ikazda bulunmak için meydanlarda olacağız” dedi.

Kalabalık, sessiz oturma eyleminin ardından olaysız bir şekilde dağıldı. (DHA)

FOTOĞRAFLI

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu