Tekirdağ

FIRTINA VE KAR HAVA VE DENİZ ULAŞIMINI ENGELLEDİ

Tekirdağ’da, kar yağışı ile birlikte tam fırtına etkili oldu. Çorlu Atatürk Havalimanı’ndan eğitim uçuşları ile Marmara Denizi’nde feribot seferleri iptal edildi.

 

Kent genelinde sabah saatlerinden itibaren hızı saatte zaman zaman 100 kilometreyi bulan tam fırtına ile özellikle yüksek kesimlerde kar yağışı etkili oldu. Çorlu Atatürk Havalimanı’ndan yapılması planlanan eğitim uçuşları, iptal edildi.

Süleymanpaşa, Şarköy ve Marmaraereğlisi ilçesindeki balıkçılar da denize açılamadı. Marmaraereğlisi’nde barınakta bulunan bazı balıkçı tekneleri yan yattı.

Tekirdağ’dan Marmara Denizi’ndeki Karabiga, Avşa ve Marmara Adası’na feribot seferleri de durduruldu. Tekirdağ açıklarındaki gemiler ise demirlendi.

Kar yağışıyla kent merkezi de beyaza büründü. Yağış nedeniyle yollarda olan sürücüler de araçlarıyla ilerlemekte güçlük çekti. Polis ekipleri, önemli noktalarda önlem alarak, sürücüleri dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri de ana yollarda ulaşımın aksamaması için solisyon ve tuzlama çalışması yaptı.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu