Tekirdağ

Ferhadanlı Karpuz Şenliğine davetlisiniz

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından Karacakılavuz Mahallesi ile başlatılan ve yerel lezzetlerin tanıtılması amacıyla düzenlenen şenliklerin ikincisi Ferhadanlı Mahallesi’ne geliyor. Ferhadanlı Karpuz Şenliği, 5-6 Ağustos tarihlerinde gerçekleşecek. Ünlü Ses Üstadı Mustafa Keser’in sahne alacağı şenlikte, Süleymanpaşa Belediyesi Paşa Halk Dansları Topluluğu gösterileri ve sürpriz sanatçılar da yer alacak.

YÜKSEL: “TÜM VATANDAŞLARIMIZI FERHADANLI’DA BİRLİKTE EĞLENMEYE DAVET EDİYORUM”

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, tüm Tekirdağlıları Ferhadanlı Karpuz Şenliğine davet ederek, “Süleymanpaşa’mızın kültürel ve yerel lezzet değerlerini tanıtmak üzere kırsal mahallelerimizde gerçekleştirdiğimiz şenliklere bir yenisini daha ekliyoruz. Yerel üreticilerimize katkı sağlamak ve yöresel ürünlerimize marka değeri kazandırarak şehrimiz ekonomisini canlandırmak hedefiyle bu yıl ilkini düzenleyeceğimiz Ferhadanlı Karpuz Şenliği,5 Ağustos’ta başlıyor. Ünlü Sanatçımız Mustafa Keser ile sürpriz sanatçıların sahne alacağı şenlik organizasyonumuzda, 7’den 70’e tüm vatandaşlarımızın doyasıya eğleneceği çeşitli yarışma ve etkinlikler 5-6 Ağustos tarihlerinde, 2 gün boyunca Ferhadanlı Mahallemizde devam edecek. Tüm vatandaşlarımızı Ferhadanlı’da birlikte eğlenmeye davet ediyorum,” diye konuştu.

ŞENLİK PROGRAMI BELLİ OLDU

Öte yandan Ferhadanlı Karpuz Şenliği programı da Süleymanpaşa Belediyesi tarafından ilan edildi. Buna göre:

1. GÜN (5 Ağustos Cuma)

18.00 Açılış Töreni, Şenlik Çadırlarına Ziyaret ve Karpuz İkramı

18.20 Paşa Halk Dansları Topluluğu Gösterisi

18.40 Protokol Konuşmaları

19.00 Karpuz Yeme Yarışması

20.00 Konser – Yerel Sanatçılar

22.00 Konser – Mustafa Keser

2. GÜN (6 Ağustos Cumartesi)

18.00 Paşa Halk Dansları Topluluğu Gösterisi

19.00 En İyi Karpuz Yarışması Ödül Töreni

20.00 Konser – Yerel Sanatçılar

Gün Boyu

Çocuklara Özel Eğlenceli Aktiviteler

Sürpriz Yarışma ve Gösteriler

Bu haber Süleymanpaşa Belediyesinin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu