Çorlu

Fareler İstila Etti: Vatandaş Yetkililere Seslendi!

Çorlu’da bazı mahallerde sokak ortasında ve çocuk oyun parklarında görünen fareler vatandaşları isyan ettirdi. Mahalle sakinleri bu konu hakkında bir önlem alınması için yetkililere seslendi.

Özellikle Hıdırağa Mahallesi ve Şeyhsinan Mahallelerinde görünen fareler vatandaşların tepkilerine neden oldu. Bu mahallelerde bulunan bazı eski yapıların yıkılması nedeniyle, sokaklarda ve çocuk oyun parklarında farelerin gezdiği belirtildi.

Farelerin, evlerine girme ihtimalinin de ön planda olduğunu ifade eden bir vatandaş şu sözlere yer verdi: ” Ben yıllardır bu mahallede oturuyorum. Bu sokakta büyüdüm, evlendim ve hala bu sokakta yaşıyorum. Bazen çocuğumu kapımın önündeki parka götürüyorum. Fakat fareler burayı mesken tutmuş durumda. Gece, gündüz, kalabalık olsun olmasın bunlar hep burada yer alıyor. Çocuğuma zarar verecek diye korkuyorum.

Bu fareler o kadar çok ki 35 yıllık hayatımda ben bu kadar fare görmedim. Bu farelerin evlerimize girme olasılığıda var. Belki apartmanın 5.  katında oturuyorum. Belki buraya kadar çıkamaz. Ama çıktığını varsayarsak eğer benim evimde bulunan tüm yiyecekler tüm eşyalarım yok olur.

Yetkililerin bu konuya el atmaları gerekmektedir. Çiçek ekmekle bu iş olmaz. Bakım yapılmalı. Gerekli önlemler alınmalı. Verdiğimiz oylar sayesinde orada oturanlar, bizi, çocuklarımızı düşünmeli” dedi.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu