Ergene

Ergene’ye kalıcı bir eser daha kazandırılıyor

2022 yılına Ocak ayında Marmaracık Mahallesi’ne kazandırılan Ergene Atatürk Evi ve Müzesi’nin açılışı ile başlayan ardından yine Marmaracık Mahallesi’nde Şubat ayında Göl Restoran’ı açarak Ergene halkının hizmetine sunan Ergene Belediye Başkanı Rasim Mart ayında Sağlık Mahallesi’nde Çanakkale Zaferi’nin sembol isimlerinden Seyit Onbaşı’nın adının yaşatıldığı Seyit Onbaşı Meydanı ve Kitap Kafe’yi Ergene halkına kazandırmıştı.

Nisan ayında Esenler Çok Amaçlı Düğün Salonu’nun Mayıs ayında ise Vakıflar 19 Mayıs Gençlik Stadı’nın kapılarını açarak Ergene halkının kullanımına sunan Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel 2022 yılının büyük açılışını ise Ulaş Mahallesi’nde gerçekleştirecek.

Ergene’de mevcut 80’den fazla park alanının periyodik bakımlarını yaparak vatandaşlara yeşil alan kazandıran Ergene Belediyesi her geçen gün ilçedeki park alanlarına yenilerini eklemeye devam ediyor.

Şimdi de Ulaş Mahallesi’ne yeni bir park kazandıran ve park alanına Ergene Belediye Meclisi’’nin oy birliği ile Ulaş’ın eski belediye başkanlarından Ömer Şakar’ın adını veren Ergene Belediyesi Ulaş Ömer Şakar parkını 17 Haziran 2022 Cuma günü düzenlenecek olan törenle açacak.

Ulaş Mahallesinde bulunan Çınar 4. 5. ve 6. Sokaklar arasında kalan bin 150 metrekare park alanındaki projesini tamamlayan ve Ömer Şakar adı verilen Park için açılış töreni düzenlenecek.

Bin 150 metrekarelik alana yapılan ve çevre güvenliğinin sağlanabilmesi için 140 metre uzunluğunda perde duvar ile çevrili olan Ulaş Halk Bahçesi parkında 555 metrekare yeşil alan, 300 metrekare sert zemin, 220 metrekare oyun alanı, çay ocağı, 2 adet tuvalet, 8 adet kamelya, 6 adet oturma bankı, uçak model oyun gurubu, 2 tahterevalli, helikopter ve araba model zıpzıp ve 7 adet spor aleti, 5 farklı türde toplam 65 ağaç 600 adet çalı gurubu, otomatik sulama sistemi, güvenliğin sağlanabilmesi için 3 adet çift projektörlü aydınlatma ve park alanı içerisine kamera sistemi kuruldu.

Çocukların şen kahkahalarının duyulduğu, gönüllerince ve keyifle oynayabildikleri yeşil alan ve parkların sayılarını her geçen gün arttırdıklarını ve bunun için çalıştıklarını kaydeden Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Ergenemizin her mahallesini bir diğerinden ayırmadan hizmet ediyoruz, etmeye de devam edeceğiz. Ulaş Mahallemizde eski belediye başkanı Ömer Şakar’ın adını verdiğimiz park ve çay bahçesini halkımızın hizmetine sunacağız. Halkın desteği ile yoğun bir şekilde tüm birimlerimizle Ergenemize en iyi hizmeti vermeye devam ediyoruz. Sevgi Kenti Ergene’de söz verdiğimiz yeni projeleri tek tek hayata geçirmenin haklı gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Geriye dönüp baktığımızda Ergene’nin ilk kurulduğu günden bu yana çok uzun yol kat ettik. Henüz çok yeni bir belediye olmasına rağmen Ergene Belediyesi 30 yıllık 40 yıllık belediyelerde olmayan hizmet ve yatırımları Ergene Belediyesi olarak ilçemize kazandırdık. Her zaman her şeyin en iyisini hak eden Ergene halkımız için gece gündüz demeden, yorulmadan ve dinlenmeden çalışmaya, hizmet üretmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Bu haber Ergene Belediyesinin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu