Ergene

Ergene’de Haftanın Spor Panoraması

Ergene’de farklı lig kategorilerinde bulunan futbol takımları hafta sonu oynamış olduğu müsabakalarda birbirinden güçlü rakiplerle maç yaptı. Oynanan müsabakalarda futbol takımları Ergene ilçesini en iyi şekilde temsil etti.

Tekirdağ’ı profesyonel liglerde temsil eden tek takım olan Ergene Velimeşespor 3.Lig 2.grupta 10.cu hafta müsabakasında kendi sahasında konuk ettiği Alagöz Holding Iğdır Futbol Kulübü ile maç yaptı. Mavi beyazlılar bu müsabakadan ne yazık ki 1-0 mağlup ayrıldı. Ergene Velimeşespor gelecek hafta Ordu deplasmanında Orduspor 1967 A.Ş. takımı ile karşı karşıya gelecek.

Tekirdağ Süper Amatör Liginde de Ergeneyi temsil eden tek takım olan Ergene Pınar Spor ligin 6. cı haftasında kendi sahasında Kazandere Spor’u konuk etti. Ergene temsilcisi müsabakada Kazandere Spor’u 6-0’lık farklı bir skorla mağlup ederek hanesine 3 puanı yazdırdı. Oynamış olduğu altı müsabaka sonunda Ergene Pınar Spor toplamış olduğu 15 puanla ligde üçüncü sırada bulunuyor. Ergene temsilcisi gelecek hafta Karadeniz Gençlik Spor ile karşılaşacak.

Tekirdağ 1. Amatör Liginde ilk devrenin sona ermesi sebebiyle Ergene ilçesini temsil eden futbol takımları haftayı dinlenerek geçirdi. Tekirdağ 1. Amatör Ligi B grubunda Ergeneyi temsil eden Ahimehmet Gençlik Spor oynamış olduğu yedi maç sonunda toplamış olduğu 9 puanla beşinci sırada bulunuyor. Aynı grupta bulunan bir başka Ergene temsilcisi Ergenegücü Ulaşspor’da oynamış olduğu yedi maç sonunda 6 puan toplayarak ligde altıncı sırada bulunuyor.

Tekirdağ 1.Amatör Ligi C grubunda Ergene temsilcisi Ergene Misinli Spor ilk devreyi lider kapadı. Ergene Misinli Spor oynamış olduğu yedi maç sonunda 18 puan toplayarak liderlik koltuğunda bulunuyor. Grupta bulunan diğer Ergene temsilcilerinden Ergene Kırkgöz Gençlik Spor Kulübü 11 puanla üçüncü, Sağlık Spor 10 puanla dördüncü, Ergene Gençler Birliği Spor 9 puanla beşinci, Vakıflar Güven Spor 6 puanla altıncı, Esen Spor 5 puanla yedinci ve Ergene Belediye Spor’da 5 puanla sonuncu sırada bulunuyor.

 

 

Bu haber Ergene Belediyesinin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu