Ergene

Ergene’de Gaziler Günü Kutlandı


Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e gazilik unvanı verilmesinin 102. Yıl dönümü ve 19 Eylül’ün Gaziler Günü olarak kutlanmasının 21….

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e gazilik unvanı verilmesinin 102. Yıl dönümü ve 19 Eylül’ün Gaziler Günü olarak kutlanmasının 21. Yıl dönümü dolayısıyla Ergene’de tören düzenlendi.
Marmaracık Mahallesi Demokrasi meydanında yer alan Atatürk anıtı önüne düzenlenen kutlama programı Ergene Kaymakamlığı, Ergene Garnizon Komutanlığı, Ergene Belediye Başkanlığı ile Türkiye Muharip Gaziler Derneği Ergene Temsilciliği çelenklerinin anıta sunumuyla başladı.
Saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşının okunduğu programda günün anlam ve öneminin belirten konuşmayı ise Türkiye Muharip Gaziler Derneği Ergene Temsilciliği Başkanı Hasan Güven gerçekleştirdi.
Törene Ergene Kaymakamı Kadir Duman, Garnizon Komutanı P.Alb. Bülent Kasım, Ergene Belediye Başkan Vekili Ali Cengiz Yürük, İlçe Emniyet Müdürü Başkomiser Mehmet Arıkan, İlçe Jandarma Komutanı j.Ütğm. Muhammet Süleyman Rüzgar, Belediye Başkan Yardımcıları, Siyasi partilerin ilçe başkanları, birim müdürleri, daire amirleri ile gaziler katıldı.
Marmaracık Mahallesi Demokrasi meydanında gerçekleşen çelenk sunumu programının ardından Ergene Belediyesi ev sahipliğinde Göl Restaurantta sabah kahvaltısı programı gerçekleşti. Sabah Kahvaltısının ardından Ebediyete intikal etmiş Şehit, Gazi ve yakınları adına Ergene Belediyesi tarafından Marmaracık Merkez Caminde Mevlid-i Şerif okutuldu.

Bu haber Ergene Belediyesi’nin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Başa dön tuşu