Ergene

Ergene’de Çanakkale Destanı Müzikal Anlatımı Sahnelendi

Ergene Belediyesi Kültür Merkezi tiyatro salonunda 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferine özel Çanakkale Destanının Müzikal anlatımı sahnelendi.

Ergene Belediyesi Kültür Merkezi tiyatro salonunda devlet opera ve devlet tiyatro sanatçılarının sunumuyla bağımsızlığımızın ilk adımı Çanakkale Destanının Müzikal sunumu sahnelendi. Devlet Tiyatro Sanatçısı Orhan Kurtuldu, Hakan Güneri, Devlet Opera Sanatçısı Nazik Alanbay, Okan Fidan ve Piyanist Tayfun Abayoğlu’nun sahne aldığı programda Çanakkale’de yaşanılan savaş zamanı ve Ülkemizin kurtarıcısı ve kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatı anlatıldı.

Ergene Belediyesi tarafından düzenlenen geceye katılım ücretsiz gerçekleşirken, gecede yer alan misafirler performanslarından dolayı devlet opera ve devlet tiyatro sanatçılarını ayakta alkışladı.

Gösteri sonunda sahneye çıkarak sanatçılara çiçek takdim eden Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Çanakkale savaşları hakiki bir vatan savunmasıdır. Türkiye’nin ayakta kalmasını, Kurtuluş savaşını ve Cumhuriyeti mümkün kılmıştır ve sadece yaşadığımız toprakları değil, dünya tarihini etkileyen, daha doğrusu tarihin akışını değiştiren büyük bir zaferdir. Tarihimizin unutulmaz zaferlerinden biri olan 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferimizde başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatan toprakları için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve saygıyla anıyorum. Çok değerli dostum Devlet Tiyatro Sanatçısı Orhan Kurtuldu ve ekip arkadaşlarına bu güzel gösteri ve bize yaşattıkları bu güzel gece için de çok teşekkür ederim” dedi.

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu