Ergene

Ergene’de Büyük Bir Projenin Daha Açılışı Yapılıyor

Ergene Belediyesinin ilk 6 ayda hayata geçirdiği 6 büyük projenin ardından şimdi de Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı gerçekleşen Ergene…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

Ergene Belediyesinin ilk 6 ayda hayata geçirdiği 6 büyük projenin ardından şimdi de Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı gerçekleşen Ergene Sosyokültürel Tesis Cemevi ve Aşevinin açılışı yapılacak.

Ergene ilçesinde 2022 yılının ilk 6 ayında 6 büyük projeyi hizmete sokarak vatandaşların büyük takdirini kazanan Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel’in ardından şimdi de Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından 29 Temmuz Cuma günü Ergene Sosyokültürel Tesis Cemevi ve Aşevinin açılışı yapılacak. Bu proje ile Ergene’de 2022 yılında yedinci büyük projenin açılışı yapılmış olacak.

1780 metrekare inşaat alanına sahip Ergene Sosyokültürel Tesis, Cemevi ve Aşevi bodrum, zemin ve normal kat olmak üzere 3 kattan oluşuyor. Zemin katta aşevi, mutfak, gıda deposu, bay-bayan engelli wc, çok amaçlı salon, bay-bayan abdesthane, birinci katta etkinlik alanı, 2 adet idari oda kütüphane, 2 adet derslik, bodrum katta ise, cenaze yıkama, morg, bay-bayan mescit ve teknik hacimler yer alıyor.

Bizler her zaman gelenekleri ve görenekleri ile yaşayan bir toplumuz diyen Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel,  “Anadolu’dan geldik, Rumeli’den geldik. Balkanlardan geldik. Mozaik bir toplum olarak sevgi şehrini oluşturduk. Türkiye’nin en huzurlu şehrini oluşturduk. Birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde yaşıyoruz. Ergene Belediyesi ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak ilçemizde çok büyük projelere imza attık. Biliyorsunuz göreve geldiğimiz zaman altyapımız yoktu. Sularımız çok iyi değildi. Bölgemizde büyükşehir belediyemiz 95 kilometre içme suyu, 120 kilometre kanal yaptı. Biz de akabinde bölgemizde, ilçemizde 200 kilometre yola imza attık. Eğitim alanında Tekirdağ Büyükşehir Belediyemiz 11 ilçeye 11 okul yaptı. Bu okullardan bir tanesi de Sevgi Kenti Ergenemizde bulunuyor, çocuklarımız Tekirdağ Büyükşehir Belediyemizin yapmış olduğu okulda eğitimlerine devam ediyor. Tekirdağ Büyükşehir Belediyemiz İlçemize ayrıca çok güzel bir Kültür Merkezide kazandırdı. Bu güzel proje ve hizmetlerin ardından şimdide Tekirdağ Büyükşehir Belediyemiz tarafından ilçemize Ergene Sosyokültürel Tesis, Cemevi ve Aşevi’nin açılışı yapılacak. Bu güzel hizmet ve projelerinden dolayı başta Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak olmak üzere, daire başkanlarıma, başkan yardımcılarıma, meclis üyelerime, ilçe başkanıma özellikle teşekkür ediyorum. 29 Temmuz Cuma günü saat 17.00’da Sağlık Mahallesi Hoca Ahmet Yasevi Caddesi üzerindeki gerçekleşecek olan açılışımıza tüm vatandaşlarımızı da davet ediyorum” dedi.

 

 

Bu haber Ergene Belediyesinin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu