Ergene

Ergene’de bayram geleneği sürdürülüyor


Ahimehmet Mahallesinde uzun yıllardır sürdürülen gelenek kapsamında Ahimehmet Mahallesi Aşağı Camii Bahçesinde toplanan çocuklara şeker ve çikolata dağıtımı gerçekleştirildi. Ahimehmet…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

Ahimehmet Mahallesinde uzun yıllardır sürdürülen gelenek kapsamında Ahimehmet Mahallesi Aşağı Camii Bahçesinde toplanan çocuklara şeker ve çikolata dağıtımı gerçekleştirildi.
Ahimehmet Mahallesi’nde düzenlenen programa Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel’in yanı sıra belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, mahalle muhtarları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, vatandaşlar ve yüzlerce çocuk katıldı.
Ülkemizin birlik ve beraberliğine katkı sağlayan, gelenek ve göreneklerimizin kuşaktan kuşağa aktarılmasına vesile olan milli ve manevi değerlerimizden biri olan Kurban Bayramını idrak etmenin heyecanı, coşkusunu ve mutluluğunu yaşadıklarını kaydeden Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Bir bayrama daha erişmenin mutluluğunu hep beraber yaşıyoruz. Tüm hemşerilerimizin, tüm çocuklarımızın mübarek kurban bayramını kutluyorum. Çok uzun bir geleneği Tekirdağ’da, Ergene’de Ahimehmet Mahallemizde yaşatıyoruz. İnşallah daha uzun yıllar yaşatmaya devam edeceğiz. Bu vesile ile tüm hemşerilerimizin bayramını bir kez daha kutluyorum” dedi.
Program kapsamında cami avlusunda sıralanan yüzlerce çocuğa Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, mahalle muhtarları, protokol üyeleri ve vatandaşlar tarafından bayram şekeri, kek, çikolata, bisküvi ve kraker ile oyuncak hediye edildi.

Bu haber Ergene Belediyesi’nin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Başa dön tuşu