Ergene

Ergene Haftanın Spor Panoraması

Ergenede farklı lig kategorilerinde bulunan futbol takımları hafta sonu oynamış olduğu müsabakalarda birbirinden güçlü rakiplerle maç yaptı. Oynanan müsabakalarda futbol takımları Ergene ilçesini en iyi şekilde temsil etti.
Tekirdağ’ı profesyonel liglerde temsil eden tek takım olan Ergene Velimeşespor hafta sonu kendi sahasında ligin güçlü ekiplerinden Alanya Kestelspor ile karşı karşıya geldi. Mavi beyazlılar 1-0 mağlup olduğu müsabakada kazanmış olduğu penaltı atışını ne yazık ki değerlendiremedi.
Tekirdağ Süper Amatör Liginde Ergene ilçesini temsil eden tek takım olan Ergene Pınar Spor kendi sahasında karşı karşıya geldiği Kapaklı Spor’a 3-0 mağlup olurken haftayı puansız kapadı.
Tekirdağ 1. Amatör Ligi B grubundan bulunan Ahimehmet Gençlik Spor deplasmanda karşılaştığı Çerkezmüsellim Spor Kulübünü 3-1 mağlup ederken, grupta bulunan bir başka Ergene temsilcisi Ergenegücü Ulaşspor deplasmanda Hayrabolu Belediye Gençlik ve Spor Kulübüne 8-0 mağlup oldu.
Çoğunluğu Ergene İlçesi takımlarından oluşan Tekirdağ 1.Amatör Ligi C grubunda oynanan müsabakalar sonucunda Ergene Gençlerbirliği Spor Vakıflar Güven Spor ile 1-1, Ergene Misinli Spor Sağlık Spor ile 2-2 berabere kalırken, Ergene Kırkgöz Gençlik Spor Kulübü Ergene Belediye Spor’u 5-2 mağlup ederken grupta bulunan tek Çorlu temsilcisi olan Çorlu Spor Esen Spor’u 6-0 mağlup etti.

Bu haber Ergene Belediyesinin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

Başa dön tuşu