Ergene

Ergene Belediyesinin Mor Renkli Tarlalarında Lavanta Hasadı Yapıldı

Ergene Belediyesi tarafından 2019 yılında Velimeşe mahallesi ile Önerler mahallesi 4. Km yolu üzerinde bulunan Ergene Belediyesi tarım arazilerine dikilen lavanta fidelerinin bu sene üçüncü hasadı yapıldı.

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel’in Ergene’de hayata geçirdiği projelerinden biri olan lavanta tarlası projesinde önce ki gün lavanta hasadı yapıldı. Haziran ayında açılışı yapıldığı günden itibaren binlerce vatandaşın ziyaret ettiği, bol bol lavanta tarlası içinde fotoğraflar çekildiği, aileleri ile birlikte keyifli zamanlar geçirdiği lavanta tarlasında geçtiğimiz sene ikinci kez hasat heyecanı yaşanırken bu sene üçüncü hasat yapıldı.

Lavanta Tarlaları Ergene’nin Cazibe Merkezi Oldu

Ergene’nin cabize merkezi haline gelen, mor renklerle adeta Ergene’nin saklı Cenneti olan lavanta tarlalarına vatandaşlar bu sene çok yoğun bir ilgi gösterdi. Hafta içi ve hafta sonu ziyaretçilere açık olan lavanta tarlalarını ziyaret eden misafirler bu güzel projeden dolayı Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel’e teşekkürlerini ilettiler. Önceki gün hasadı yapılarak toplanan lavantalar distilasyon işlemi ile yağı çıkartılacak ve başta saf lavanta yağı olmak üzere, lavanta kolonyası, oda spreyi, lavanta sabunu, otomobil kokusu, lavanta toniği vb. lavantalı ürünlere dönüştürülecek.

Trakya Bölgesinin En Büyük ve En Güzel Lavanta Tarlasına Sahibiz

Trakya bölgesinin en büyük ve en güzel lavanta tarlasına sahip olduklarını belirten Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “2019 yılında 6 dönüm üzerine ekmiş olduğumuz lavanta fidelerimiz şu anda 35 dönüm üzerine ekilmiş durumda. Bir lavantanın en iyi verim verdiği yıl üçüncü yıldır, bizlerinde lavanta tarlaları bu sene üçüncü yılına girdi, lavanta tarlalarımızda yapmış olduğumuz hasat sonucunda geçtiğimiz yıllara oranla bu sene daha iyi bir verim alacağımızı düşünüyorum. Bu güzel projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum, Ergene artık mor renkli lavanta tarlaları ile kokacak” dedi.

 

Bu haber Ergene Belediyesinin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu