Ergene

Ergene Belediyesi’nin Çocuk Resim ve Satranç Kurslarına 341 Öğrenci Katıldı

Ergene Belediyesi tarafından Ergene Kültür Merkezi’nde 7 – 12 yaş çocuklara yönelik olarak düzenlenen satranç ve çocuk resim kursları yoğun ilgi gördü.

Ergene Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Ergene Belediyesi Kültür Merkezi’nde çocuklara yönelik olarak 2021 – 2022 eğitim – öğretim döneminde düzenlenen satranç ve çocuk resim kurslarına yoğun ilgi gösteriliyor.

Alanında uzman öğreticiler tarafından gerçekleştirilen eğitimlerde çocuk resim kursuna 179, satranç kursuna da 162 olmak üzere toplamda 341 öğrenci katıldı.

Ergene Kültür Merkezi’nde düzenlenen ve toplamda 341 öğrencinin faydalandığı kursların son derece faydalı olduğunu kaydeden Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Hem yaz döneminde hem de yeni eğitim – öğretim döneminde çeşitli alanlarda kurslar devam edecek. Çocuklara yönelik olarak ücretsiz gerçekleştirilen satranç kurslarında, satranç sporuna gönül vermiş genç yeteneklerin katılımıyla eğitimler düzenlendi. Bu eğitimlerde satranç kursunun yanı sıra çocuklara yönelik olarak resim kursu da düzenlendi. Çocukların yeteneklerinin küçük yaşta keşfedilmesinin daha doğru olacağına inanıyoruz. Eğitimlerde alanında uzman eğitmenlerimiz çocuklarımıza çeşitli boyalarla farklı tekniklerle resim çizmeyi öğretiyorlar” dedi.

Ergene Belediyesi’nin sadece çocuklara yönelik olarak değil 7’den 70’e herkes için kurslar düzenlediğini de sözlerine ekleyen Başkan Yüksel, ”Öğrenmeye, yeniliğe, değişime ve gelişime açık herkes için kurslarımız mevcut. Hem yaz döneminde hem de eğitim – öğretim dönemi içerisinde çeşitli kurslar düzenliyoruz. Kurslarla ilgili olarak bilgi almak ve katılmak isteyenler Ergene Kültür Merkezi’nden bilgi alabilirler” diye konuştu.

Bu haber Ergene Belediyesinin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu