Ergene

Ergene Belediyesinin Aşure İkramları Sağlık ve Ulaş Mahallerinde Devam Etti

Muharrem Ayı dolayısıyla Ergene Belediyesi tarafından Sağlık ve Ulaş Mahallelerinde kurulan semt pazarlarında, pazarda alış veriş yapan vatandaşlara ve pazarcı esnafına aşure ikramında bulunuldu.

Sosyal belediyeciliğin anlayışı gereği her fırsatta vatandaşının yanında olan Ergene Belediyesi, muharrem ayı münasebetiyle vatandaşlarını unutmadı ve bu yılda geleneği bozmayarak ilçe genelinde vatandaşlara aşure ikramında bulundu.

Sağlık Mahallesi Pazar alanında aşure ikramına Ergene Belediye Başkan Vekili Ali Cengiz Yürük, Ergene Belediye Başkan Yardımcısı Yüksel Baydarlı, Belediye Meclis Üyeleri Abdullah Yaman ve Ali Aydoğdu katılırken Ulaş Mahallesi semt pazarında ki aşure ikramına Ergene Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Cebeci katıldı.

Ergene Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün organizasyonu ile muharrem ayı dolayısıyla aşure dağıtımından oldukça memnun kaldıklarını belirten vatandaşlar Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel’e ve Ergene Belediyesine teşekkürlerini iletti.

Sadece aşureyi değil birliği, beraberliği, sevgiyi ve kardeşliği de paylaştıklarını belirten Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Başta Muharrem ayının İlimize, ilçemize, milletimize bütün yurdumuza hayırlar getirmesini yüce rabbimden niyaz ederim. Farklılıklarımız bizim zenginliklerimizdir. Bunu aşurede de görüyoruz. Muharrem ayı dayanışma, paylaşma ve muhabbet ayıdır. Sevgi, saygı, kardeşlik, birlik ve beraberliğin pekiştiği muazzam bir aydır. Bu ayın güzellikleri beraber yaşayabilmek için Muharrem ayımızın lezzetli olan aşure ikramlarımızda halkımızla bir araya gelerek gerçekleştirdik” dedi.

 

 

Bu haber Ergene Belediyesinin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu