Ergene

Ergene Belediyesi’nden Amatör Spor Kulüplerine 330 bin TL’lik Maddi Destek

Sporun her türlüsünü maddi ve manevi olarak destekleyen, spora yaptığı yatırımlarla dikkatleri üzerine çekerek adından sıkça söz ettiren Ergene Belediyesi ilçede faaliyet gösteren amatör futbol kulüplerine toplamda 330 bin TL’lik maddi yardımda bulunma kararı aldı.

Ergene Belediyesi’nin Temmuz ayı olağan meclis toplantısı Ulaş Hizmet Binası Salonu’nda meclis üyelerinin katılımıyla Ergene Belediye Başkanvekili Ali Cengiz Yürük’ün başkanlığında gerçekleştirildi.

Gündem maddelerini görüşerek karara bağlayan meclis üyeleri komisyonlardan gelen raporları da değerlendirerek neticelendirdi.

Buna göre spor kulüplerine nakdi yardım yapılması konulu Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu meclis üyeleri tarafından oy birliği ile kabul edildi. Komisyon raporu uyarınca Ergene Belediyesi ilçede faaliyet gösteren ve Tekirdağ Süper Amatör Küme, Tekirdağ 1. Amatör Küme ve Tekirdağ 2. Amatör Küme’de boy gösterecek olan amatör futbol kulüplerine toplamda 330 bin TL nakdi yardımda bulunacak.

Meclis kararına göre, Ergene Belediyesi Tekirdağ Süper Amatör Küme’de yer alan Ergene temsilcisi Ergene Pınarspor takımına 50 bin TL, Tekirdağ 1. Amatör Küme temsilcileri Ergenegücü Ulaşspor, Esenspor, Kırkgöz Gençlikspor, Sağlıkspor, Ergene Belediyespor, Ergene Gençlerbirliği, Vakıflar Güvenspor ve Ahimehmet Gençlikspor takımlarına 30’ar bin TL, Tekirdağ 2. Amatör Küme’de mücadele edecek olan Misinlispor ile Yeşiltepespor takımlarına ise 20’şer bin TL olmak üzere toplamda 330 bin TL maddi destekte bulunacak.

Ergene Belediyesi’nin sporun her türlüsünü desteklediğini ve spora ciddi yatırımlar yaptığını kaydeden Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Ergene Belediyesi olarak Tekirdağ’ın profesyonel liglerde yer alan tek takımı olan Ergene Velimeşespor’un maçlarını oynadığı Mustafa Kemal Atatürk Stadyumu’nu, Velimeşe Kapalı Spor Salonunu, Naim Süleymanoğlu Tesislerini, Vakıflar 19 Mayıs Gençlik Stadını, çeşitli semt spor alanlarını, spor salonlarını Ergenemize kazandırdık. Yeni yatırımlarımla yeni spor alanları kazandırmaya devam ediyoruz. Şimdi de Yeşiltepe Mahallemize yeni bir kapalı spor salonu kazandıracağız. Sporun her alanına, bu ülkenin geleceği olan gençlerimize yatırım yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz” dedi.

Bu haber Ergene Belediyesinin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu