Ergene

Ergene Belediyesi’nden 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Programı

Ergene Göl Restoranda düzenlenen kahvaltı programına Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, muhtarlar, Ergene ilçesinde eğitim – öğretim veren özel eğitim kurumlarında eğitim – öğretim gören öğrenciler, velileri, öğretmenleri ve engelli vatandaşlar ile aileleri katıldılar.
Öğrencilerin şiirler okuyarak günün anlam ve önemine ilişkin konuşmalar yaptığı programda söz alan Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel de Engelli insanların yaşadığı sıkıntı ve sorunları kendi sorunlarımız gibi görmemiz gerektiğini ifade ederek, “Engelli vatandaşların hayat içerisinde karşılaştıkları sıkıntılara toplumun, çevrenin ortak sorunu gibi bakmalıyız. Bu doğrultuda yaşadıkları her türlü ihtiyaç ve sıkıntıların giderilmesine yardım ederek, bir nebze de olsa hayatlarının daha da kolaylaştırılacağına inanıyorum. Eğer engellilerin sorunlarını kendi sorunumuz gibi görüp empati kurarsak bilinçli ve hassasiyet gösteren toplum yapısı oluşturabiliriz. Engellilerin yaşamlarını daha rahat hayat sürdürebilmeleri ve hak ettiği hayat şartların kavuşturulması amacıyla elimizden gelen imkanları sağlamalıyız” dedi.
Ergene Belediyesi olarak engellilerin hayatların dokunduklarını da sözlerine ekleyen Başkan Yüksel, “Sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini sunuyoruz. Bunlar arasında engellilerle ile ilgili bölüm ve faaliyetler de var. İhtiyacı olan vatandaşlarımıza tekerlekli sandalye temin ettik, etmeye de devam ediyoruz. Eğer çevrenizde ihtiyacı olan biri varsa bizimle irtibata geçmeniz durumunda tedarik edebiliriz. Bunun yanı sıra belediyemiz bünyesinde düzenlediğimiz kurslarımıza engelli bireylerin de katılmalarına olanak sağlıyoruz. Sevgi aracımız engellilerimizin ve ailelerin daima hizmetinde. Yeni dönemde de engellilere yönelik çalışmalarımızı arttırarak sürdüreceğiz” dedi.
Kahvaltı programı günün anısına hatıra fotoğrafları çektirilmesi ile sona erdi. FOTOĞRAFLAR

Bu haber Ergene Belediyesi’nin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Başa dön tuşu