Ergene

Ergene Belediyesi Ulaş Ömer Şakar Parkı Açıldı

Ergene Belediyesi’nin 6 ayda 6 büyük açılış projesi kapsamında açılışını yapacağını duyurduğu Ulaş Mahallesi’nde yer alan ve Ulaş’ın kurucu belediye…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

Ergene Belediyesi’nin 6 ayda 6 büyük açılış projesi kapsamında açılışını yapacağını duyurduğu Ulaş Mahallesi’nde yer alan ve Ulaş’ın kurucu belediye başkanı Ömer Şakar’ın adını taşıyan Ulaş Ömer Şakar Parkı düzenlenen törenle açıldı.

Ulaş Mahallesinde bulunan Çınar 4. 5. ve 6. Sokaklar arasında kalan bin 150 metrekare park alanındaki projesini tamamlayan ve Ömer Şakar adı verilen Park için açılış töreni düzenlendi.

Park açılışında konuşan Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Bugün tarihi bir gün, öğrencilerimiz karnelerini aldılar. Öğrencilerimize, öğretmenlerine başarılar diliyorum. Öğrencilerimize her zaman sahip çıkılması önemlidir. Çünkü, hatalar olabilir, eksikler olabilir ama öğrenciler bizim öğrencilerimiz,  çocuklarımız bizim çocuklarımız. Çocuklarımız eğitmek istiyorsak, öncelikle aile bireyleri sahip çıkacak, eğitecek. Her şeyi öğretmenlerimizden beklemeyeceğiz. Bugün onların sevinç günü, öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi kutluyorum” dedi.

“Belediye Başkanlığı Yapmış Meslektaşlarıma Teşekkür Ediyorum”

Bugüne kadar Ergene ilçemizde muhtarlarımız, başkanlarımız, mahallelerinde belediye başkanlığı yapan meslektaşlarımıza ayrıca teşekkür ediyorum diyen Başkan Yüksel, “Her gelen bir şey yapmıştır. Ama bir tuğla, ama iki tuğla ama beş tuğla sonuçta onların da emekleri vardır. Onlara da ayrıca teşekkür ediyorum. Ahirete intikal etmiş belediye başkanlarımız, büyüklerimiz de var. Onlara da Allah’tan rahmet diliyorum” diye konuştu.

6 Ayda 6 Büyük Açılış

Başkan Yüksel konuşmasını şöyle sürdürdü: “Ergene Belediyesi olarak biliyorsunuz, 6 ayda 6 büyük projeyi gündeme getirdik ve hayata geçirdik. 10 Ocak Gazeteciler Günü benim de doğum günüm tarihi bir projeyi Marmaracık Mahallemizde hayata geçirdik. Bugün öğrencilerimize ışık olmak adına, yol göstermek adına, ders almak adına Atatürk Evini gerçekleştirdik. Yine her zaman söylediğim gibi benim iddialı olduğum proje sosyal projeler. Marmaracık Mahallemizde gölet projemizi hayata geçirdik. Bugün dar gelirli vatandaşlarımız da zenginimiz de aynı yemeği aynı fiyata yiyebiliyor, o keyfi sürebiliyor. Bu projeler Allah’ın izniyle devam edecek. Yine 18 Mart’ta Sağlık Mahallesi ile Yeşiltepe’yi birleştiren ve tarihe ışık olan Seyit Onbaşı’nın ismini orada yaşatıyoruz. Allah’ın izniyle yaşatmaya da devam edeceğiz. Esenler Mahallemizde de tarihi bir projeyi hayata geçirdik. Köylerimizde düğün salonu olmayan yer kalmayacak dedik, kalmadı çok şükür. Eksikler olabilir onları da inşallah en kısa sürede tamamlayacağız. Esenler Mahallemizde çok güzel bir projeyi hep beraber hizmete açtık.”

“Ergene Belediyesi Olarak Gençlerimize Önem Veriyoruz”

Biliyorsunuz bizler sporu ve sporcuyu destekliyoruz diyen Başkan Yüksel, “Burada da spor kulüplerinin başkanları var. Onlara da teşekkür ediyorum. 19 Mayıs Gençlik Stadı’nı hep beraber Vakıflar Mahallemizde açtık. Gençlerimiz, kadınlarımız her türlü spor faaliyetlerini yapabiliyorlar. Bizler Ergene Belediyesi olarak her platformda gençlerimize önem verdiğimizi dile getirdik, dile getirmeye devam ediyoruz. Bugün de Ulaş Mahallemizin kurucu belediye başkanı Ömer Şakar’ın ismini ben burada yaşatmaktan onur ve gurur duyuyorum. Kim ne derse desin sonuçta bu insanlar bu memlekete hizmet etmişlerdir. Ziyamettin Başkanım da burada Allah kısmet ederse Misinli Mahallemizde Ziyamettin Başkanımızın ismini yaşatacağız. Çünkü 3 dönem belediye başkanlığı yapmıştır” diye konuştu.

“Projede Emeği Olan Herkese Teşekkür Ediyorum”

Başkan Yüksel ayrıca, “Bizler her zaman söylüyorum, yöresi, memleketi, cinsi, ırkı ne olursa olsun, biz siyaseti herkes için yapıyoruz. Bütün insanlar için yapıyoruz. Biz hiçbir zaman kişileri kimliklerinden dolayı ayrıştırmadık, ayrıştırmıyoruz da. Herkesin siyaset anlayışı farklıdır, benim siyaset anlayışım da bu. Benim felsefemde ayrım yoktur, ayrımcılık yoktur olmayacaktır da. Bu projelerde emeği olan meclis üyelerimiz, başkan yardımcılarımız var, personellerimiz var. Onlara da ayrıca teşekkür ediyorum. Böyle anlamlı bir günde beraber olduğumuz için tüm hemşerilerime, eski başkanlarıma, büyüklerime muhtarlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

“Ulaş Mahallemize Projelerimiz Devam Ediyor”

Projelerimiz devam ediyor diyen Başkan Yüksel, ”Bugün biliyorsunuz bölgemizde okullar var, temelleri atılamadı. Hastane başladı, temelleri atılamadı. Ama bizler vatandaşımıza ne söz verdiysek ne taahhüt ettiysek bir bir hayata geçiriyoruz. Allah kısmet ederse Sağlık Mahallemizde vatandaşımızın kullanabileceği yazlık ve kışlık düğün salonu var. Yine Ulaş Mahallemizde Çamlık için güzel bir proje çizdik şu anda son aşamaya geldi. Allah kısmet ederse Ulaş Mahallemizde Çamlık’ta vatandaşlarımızın hafta sonları veya özel günleri kullanabilecekleri sosyal projemiz bitmek üzere inşallah temelini atacağız ve bir yıl içerisinde vatandaşımızın hizmetine sunacağız. Yine Ulaş Mahallemizde büyükşehir ile beraber ortak projemiz var. Bizler her platformda şunu dile getiriyoruz. Büyükşehir belediyemiz 11 ilçeye 11 okul yaptı. Bizler de Yeşiltepe Mahallemizde 100 öğrenci kapasiteli kreş yaptık. Allah kısmet ederse aynı projeyi Ulaş Mahallemize kazandırmak istiyoruz. Sonuçta öğrencilerimiz, geleceğimiz olan çocuklarımız bizim için çok önemli. Çünkü eğitim çok önemli. Bunun için de eğitime destek oluyoruz olmaya da devam edeceğiz. Allah kısmet ederse Ulaş Mahallemizde kreş projemizi ve Çamlık sosyal tesis projemizi hayata geçireceğiz. Bizim için proje yapmak kolay, hizmet etmek ondan daha kolay. Önemli olan arsa olması. Bazı mahallelerimizde arsa fakiriyiz. Ulaş Mahallemizde, Yeşiltepe Mahallemizde. Ama Yeşiltepe Mahallemizde de Deri OSB yönetimi ile görüştük, anlaştık güzel bir parseli aldık. Orada plan tadilatı yaparak Yeşiltepe Mahallemize de gençlerimize, halkımıza güzel bir kapalı spor salonunu inşallah beraber inşa edeceğiz” diye konuştu.

“Ergene Bir Bütündür”

Hangi mahallede eksiğimiz varsa onları bir bir hayata geçireceğiz diyen Başkan Yüksel, “Artık sizlerden ricam şu, Ergene bir bütündür. Benim mahalleme ne yaptın mantığı ile değil benim Ergeneme ne yaptın mantığı ile yürümek zorundayız. Artık mahallecilik yok artık Ergene bir bütün, bütün olmak zorunda. Her mahalleye aynı eşit proje yapma şansımız var mı yok. Bunun da altını özellikle çizmek istiyorum. Ama hizmet etmek var mı var. Halkımıza hizmet etmekten her zaman ben onur ve gurur duyuyorum, gurur duymaya da devam ediyorum. Halkımız bize inandı, güvendi, inanıyor bizler de onlara hizmet etmekten her zaman mutlu oluyoruz. Benim farklı bir idealim var. Yine arkadaşlarımla gündeme getireceğim. Sağlık Mahallemizin ilk muhtarımızın ismini Yeşiltepe Mahallemizde yaptığımız parkta onun da ismini yaşatmak için meclise getireceğim. Allah’ın izniyle onun da ismini Yeşiltepe Mahallemizde yaşatmaya devam edeceğiz inşallah. Eski belediye başkanlarımız var. Mahallelerimizde Allah kısmet ederse kabul ettikleri takdirde onların da isimlerini Ergenemizin ilçemizin mahallelerinde yaşatmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

“30 Senedir Çözülemeyen Sorunu Çözdük”

Görülen hizmetler olduğu kadar görülmeyen hizmetler olduğunu da sözlerine ekleyen Başkan Yüksel, “Ulaş Mahallemizde ne yaptın diyorlar. 30 seneden beri çözülemeyen bir projeyi çözdük. Sığır yolundaki tapularını alamayan vatandaşımızın, esnafımızın dükkanların ruhsatını, tapusunu vermek bana kısmet oldu. Bu bir idealdir. Bizden önceki arkadaşlarımız da vardı. Onlar neden yapmadılar. Bu bir düşüncedir. Bu bir ilgidir, alakadır. Vatandaşımızın memnuniyeti bizim için çok önemlidir. Esnafımızın, vatandaşımızın evlerin dükkanların ruhsatlarını, tapularını bizler verdik. Her zaman tüm meclis üyesi arkadaşlarımla gurur duyuyorum. Sonuçta bu tapularda benim imzam var. O yüzden burada tüm emeği geçen arkadaşlarıma da özellikle teşekkür ediyorum. Ömer Şakar Parkı’nın açılışına katılan destek veren tüm vatandaşlarımıza tüm hemşerilerimize tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Sağ olun, var olun” dedi.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri açılış kurdelesini keserek Ulaş Ömer Şakar Parkı’nın resmi açılışını gerçekleştirdiler.

Bu haber Ergene Belediyesinin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu