Ergene

Ergene Belediyesi Öğrencilere Sıfır Atık Eğitimi Verdi

Ergene Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından; İlçe genelinde bulunan okullarda sıfır atık, çevreyi koruma bilinci, ambalaj atıklarının geri dönüşümü geri kazanımı konularını içeren eğitim çalışmaları devam ediyor.
Ergene Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından Yeşiltepe Mahallesi ‘Şehit Mehmet Zeki Erden Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde 9. , 10. , 11.  ve 12. Sınıf öğrencilerine Ambalaj Atıklarının Geri Dönüşüme kazandırılması ve Sıfır Atık hususlarında eğitim verildi. Çalışmalar ile öğrencilerde çevre bilincinin oluşması, geri dönüşümün öneminin aşılanması, doğal kaynakların korunması ve sıfır atık kültürünün yaygınlaşması hedeflenmektedir.
Öğrencilere verilen eğitimler kapsamında, israfın önlenmesi, kaynakların daha verimli kullanılması ve oluşan atık miktarının azaltılması konuları hakkında öğrenciler bilgi sahibi oldu. 
Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel sıfır atık projesine gerekli önem ve hassasiyeti gösterdiklerini belirterek, “Temizlik İşleri Müdürlüğü Çevre Koruma ve Kontrol Birimlerimiz projenin sürdürülebilirliği ve yaygınlaştırılması amacıyla okullarda öğrencilerimize çevre konusunda eğitimler vermektedir. Öğrencilerimize temiz çevre bilincini aşılamak ve bu bilincin artmasını sağlamak amacıyla eğitimlerimiz Ergenemizde devam edecektir” dedi.
 

Bu haber Ergene Belediyesinin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Başa dön tuşu