Ergene

Ergene Belediyesi İlçedeki Saklı Cennetin Kapılarını Açmaya Hazırlanıyor

Ergene Belediyesi tarafından projelendirilen ve hayata geçirilen, Ergenenin saklı cenneti olan Ergene Belediyesi Lavanta bahçeleri 24 Haziran Cuma günü kapılarını…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

Ergene Belediyesi tarafından projelendirilen ve hayata geçirilen, Ergenenin saklı cenneti olan Ergene Belediyesi Lavanta bahçeleri 24 Haziran Cuma günü kapılarını açıyor.

Sevgi Kenti Ergene sloganıyla çalışmalarını yürüten Ergene Belediyesi 35 dönümlük alan üzerine dikmiş olduğu Lavantaları için 24 Haziran Cuma günü 2.Lavanta tarla günleri şenliğini düzenleyecek. 2019 yılında Velimeşe Önerler yolu üzeri 4. KM (Baraj yanı) de 6 dönümlük arazide dikimi yapılan lavanta bahçesi projesinde mor renklerle süslenen lavanta fidelerinin dikimlerinin devam etmesi ile 35 dönümlük bir alan üzerinde Ergene ilçesinin saklı cenneti oluşturuldu. Geçtiğimiz senelerde yoğun bir katılım ile Ergene Belediyesi 1.Lavanta Şenlikleri düzenlemişti. Geçtiğimiz yıl Pandemi döneminde yaşanılan kısıtlamaların ardından Ergene Belediyesi Lavanta bahçelerinde doğa ile iç içe olan vatandaşlar aileleri ile birlikte keyifli dakikalar geçirmişti. Ergene Belediyesi Lavanta tarlaları mor renkte görsel bir şölen oluştururken çevreye yaymış olduğu kokusuyla da vatandaşları cezbediyor.

6 Dönümle Başladı 35 Dönüme Çıktı

Ergene Belediyesi lavanta bahçeleri için açıklamalarda bulunan Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Lavanta tarlalarımız Velimeşe – Önerler yolu üzerinde. Lavanta 3 yılda yetişerek hasat veren bir bitki. Görselliği ile kokusu ile göze ve duygulara hitap eden bir bitkimiz. O yüzden, tarıma örnek olmak adına, çiftçilerimize örnek olmak adına Ergene Belediyemize ait olan tarım arazilerimizin bir kısmında bu güzel projeyi hayata geçirdik. ilk yıl 6 dönüme dikmiştik şu anda 35 dönüme ulaştık. Tabii ki lavantalarımız birinci ve ikinci yıllarında küçüktü fakat şimdi büyüdüler tam kapasiteye ulaştılar, o yüzden görsellikleri daha da güzel oldu. Allah kısmet ederse 24 Haziran Cuma günü lavanta bahçelerimizde Ergene Belediyesi 2.Lavanta şenliği etkinliğimizi yapacağız. Tüm vatandaşlarımızı da bu etkinliğe davet ediyorum” dedi.

Ergene’nin lavanta bahçeleri ile mor renkte bir görsel şölene dönüşeceğini belirten Başkan Yüksel, “Ergenemizde hayata geçen bu güzel proje kapsamında Lavanta bahçeleri kokusu ve güzel görüntüsü ile ilçemizi süsleyecek. Son yıllarda ülkemizde artan yetiştirme alanları ve miktarıyla ülke ekonomimize katkıda bulunan lavanta bahçeleri artık Ergenemizde de var. Önümüzde ki senelerde Belediyemizin birçok etkinliğini lavanta bahçelerimizde yapmayı planlıyoruz. Mor renkli tarlalar turizm açısında da ilçemize büyük katkı sağlayacak” dedi.

 

 

Bu haber Ergene Belediyesinin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu