Ergene

Ergene Belediyesi Eczanelere Atık İlaç Toplama Kutuları Bıraktı

Ergene Belediyesi tarafından ilçe genelinde hizmet veren 13 eczaneye atık ilaç kutusu dağıtımı gerçekleşti.
Ergene Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü;  atık ilaçların, çevre ve insan sağlığına doğrudan etkilerinin en aza indirilmesi, kaynağında ayrı biriktirilmesi, mevzuat kapsamında imha edilmesi amacıyla ilçe genelinde bulunan 13 adet eczaneye ‘Atık İlaç Kutusu’ dağıtımı gerçekleştirdi. Bu çalışma ile hem doğanın, hem de çevre ve insan sağlığının korunarak, tüketicilerin bilinçlendirilmesi ve toplumsal duyarlılığın arttırılması hedefleniyor. Her eczanede bulunan Atık İlaç Toplama Kutularına vatandaşlarımız tarafından da atık ilaçların teslimi yapılabilmektedir.
Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Ülkemizde başlatılan sıfır atık projesine Ergene Belediyesi olarak bizlerde destek oluyoruz. Temizlik İşleri Müdürlüğümüz tarafından ilçemizde faaliyet gösteren 13 eczaneye “ilaç toplama kutuları bırakıldı. Geri dönüşüm ile hem ürünlerin yeniden ekonomiye kazandırılmasını hem de doğaya etkisini en aza indirmeyi azaltmayı hedefleyen önemli bir çalışma. Bu kapsamda vatandaşlarımızdan ricamız, evlerinde tarihi geçen tüm ilaçları en yakın eczanelerde bulunan bu atık kutularına bırakmalarıdır. Özellikle bu ilaçların çevre etkileri sandığımızdan daha büyük. Herkesi bu noktada duyarlı olmaya davet ediyorum.

Bu haber Ergene Belediyesinin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Başa dön tuşu