Ergene

Ergene Belediyesi Çocuk Satranç Kursu Devam Ediyor

Ergene Belediyesinin çocukların gelişimine katkı sunmak için düzenlediği satranç kursu Ergene Belediyesi Kültür Merkezi salonunda devam ediyor.
Ergene Belediyesinin ilçe genelinde bulunan 7-14 yaş arası çocuklar için düzenlemiş olduğu ücretsiz satranç kursu Ergene Belediyesi Kültür Merkezi binasında ki kurs merkezinde devam ediyor. Pazartesi ve Cuma günleri iki farklı gruplar halinde düzenlenen satranç kursunda çocuklar planlı hareket etmenin önemini ve gerekliliğini kavrıyor. Öğrenciler süratli doğru ve çabuk düşünebilme ile olaylara doğru yorumlarla yaklaşabilme yeteneklerini geliştiriyor. Beyin jimnastiği ve düşünme güçlerini geliştirmekten dolayı mutlu olduklarını ifade eden çocuklar, Ergene Belediyesine düzenlemiş oldukları bu kurs için teşekkürlerini iletti.
Bir zihin sporu olan satrancı çocuklarla buluşturmak için Ergene Belediyesi Kültür Merkezi binasında satranç kursu açtıklarını belirten Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Ergene Belediyesi olarak geleceğimizin teminatı çocuklarımızın daha donanımlı yetişebilmeleri için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. Bu kapsamda Belediyemize ait olan Kültür Merkezi binamızda çocuklarımız için çeşitli kurslar düzenliyor, onların hayatlarında farkındalık yaratıyoruz. Çocuklarımız için düzenlediğimiz kurslarımızla onları tablet, televizyon ve bilgisayar ortamlarından uzak kalarak sosyalleşmelerine katkı sağlamayı hedefliyoruz. Satranç oynayan çocuklar planlı hareket etmenin önemini daha küçük yaşlarda kavrayarak bu yeteneğe ve özelliğe sahip oluyor. Başarının ancak sistemli ve disiplinli bir çalışma ile geldiğini de göz önüne alırsak kurslarımıza katılan çocuklar satranç sayesinde kurallara uymayı, dostça ve arkadaşça oynamayı öğreniyor. Bir zihin sporu olan satranca gönül veren tüm çocuklarımızı bir kez daha tebrik ediyorum dedi.
 FOTOĞRAFLAR

Bu haber Ergene Belediyesi’nin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Başa dön tuşu