Ergene

Ergene Belediyesi çilek tarlasına yoğun ilgi

Ergene’nin Velimeşe Mahallesi ile Çorlu’nun Önerler Mahallesini bir birine bağlayan yol üzerinde yer alan Ergene Belediyesi Tarımsal Üretim Alanı’nda Ergene…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

Ergene’nin Velimeşe Mahallesi ile Çorlu’nun Önerler Mahallesini bir birine bağlayan yol üzerinde yer alan Ergene Belediyesi Tarımsal Üretim Alanı’nda Ergene Belediyesi’nin lavanta ve çilek tarlaları adeta ziyaretçi akınına uğruyor.

 Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği çilek tarlasına sadece Ergene ya da komşu ilçe Çorlu’dan değil Tekirdağ’ın tamamından, Trakya bölgesinin değişik yerlerinden, İstanbul’dan hatta daha da uzak şehirlerden misafirler geliyor.

 Çilek tarlasında dalından organik çileklerden yiyerek toplama ve satın alma imkanı bulan vatandaşlar daha önce hiç bu kadar lezzetli bir çilek yemediklerini belirterek emeği geçenlere teşekkür ettiler.

 Kral çilek kafede sabah kahvaltısı imkanı

 Ergene Belediyesi çilek tarlasına gelenler sadece çilek toplayarak satın almakla kalmıyor, Kral Çilek kafede serpme ve tabak kahvaltının yanı sıra çay ve eşliğinde günün yorgunluğunu atma imkanına da kavuşuyor. Vatandaşlar ayrıca Ergene Belediyesi Lavanta bahçesinde üretilen lavantalar kullanılarak yapılan ürünlerden satın alma fırsatı da buluyor.

 Hafta sonu güzel havayı da değerlendiren vatandaşlar soluğu Ergene Belediyesi’nin çilek tarlasında aldı.

 Gösterilen ilgiden son derece memnun olduklarını kaydeden Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Ergene Belediyesi olarak sadece sosyal belediyecilik alanında öncü değiliz belediyeciliğin her alanında öncüyüz.  Sosyal belediyecilik alanında yaptığımız öncü çalışmalarımızın yanı sıra tarım alanında da bölge çiftçisine örnek olacak uygulamaları hayata geçirerek rol model olmayı hedefliyoruz. Bu konuda da son derece başarılı olduk ve epey mesafe kat ettik. Ergene Belediyemizin ikinci tarım arazilerinden olan çilek tarlalarımızı lavanta bahçelerimizin hemen yanında 20 dönümlük arazide oluşturduk. Vatandaşlarımıza çilekleri dalından kopartarak toplayıp evlerine organik meyve götürme imkanı sunduk” dedi.

 Başkan Yüksel ayrıca, “Ergene ve Tekirdağ’ın diğer ilçelerinden hatta değişik şehirlerden yüzlerce vatandaşımız çilek tarlalarımızı ziyaret etti hatta İstanbul’dan çok fazla misafirimizi çilek tarlalarımızda konuk ettik. Zaman zaman misafirlerimiz ile görüşme, sohbet etme imkanı buluyorum. Görüştüğüm herkes çilek tarlalarımızı, çileklerimizin lezzetlerini çok beğendiğini söylüyor. Bu memnuniyet bizleri çok sevindiriyor. Ziyaretçilerimiz içerisinde en çok çocukların olması ve onların mutlu olması bizleri sevindiriyor. Çocuklar burada dalından organik en taze çilekleri yiyebiliyor. Ergene Belediyenizin çilek tarlalarından elleriyle çilek toplayıp evlerine götürmek isteyen herkesi çilek tarlalarımıza bekliyoruz” diye konuştu.

Bu haber Ergene Belediyesinin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu