Ergene

Ergene Belediyesi 10 Kasım Atatürk’ü Anma Gecesi Düzenledi

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 84. Yıl dönümünde Ergene Belediyesi düzenlemiş olduğu özel gece ile Atasını andı.

Ergene Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan sayısız kalıcı eserlerden biri olan Ergene Belediyesi Atatürk Evinde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 84. Yıl dönümünde özel anma programı düzenlendi. Ergene Belediyesi Atatürk Evinde düzenlenen programa Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Belediye Başkan Yardımcıları, Siyasi parti temsilcileri, Ergene Belediyesi meclis üyeleri, mahalle muhtarları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel kürsüye gelerek konuşmasını gerçekleştirdi. Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Çok değerli Başkan yardımcılarımız, siyasi parti temsilcilerimiz, belediye meclis üyelerimiz, mahalle muhtarlarımız ve saygı değer vatandaşlarımız. Ülkemizin kurucusu ve kurtarıcısı Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının yıl dönümünde kendisini rahmet ve şükranla anıyorum. 57 yıllık yaşamının birçok savaşını başarıya sığdıran bitmiş sayılan topraklarımız da kurtuluş mücadelesini başlatarak modern Türkiye Cumhuriyetini kurarak bizlere emanet eden Ulu Önder ve silah arkadaşları sayesinde bugün bir arada hür bir şekilde yaşıyoruz. Çetin mücadeleler sonucunda savaş meydanlarında kazandığı başarıları hayatın her alanında gerçekleştirdiği reformlar ile taçlandırmış ve ilelebet payidar kalacak olan Türkiye Cumhuriyeti ebedi başkumandanı olarak gönüllerde yer etmiştir dedi.

Atamızın Yolunda Yürümeye And İçtik

Başkan Yüksel konuşmasının devamında, “Onu yalnızca 10 Kasımlarda değil hayatın her alanında her gününde anmak ve anlamak tüm vatandaşlarımızın boynunun borcudur. Bizler yerel yöneticiler olarak açmış olduğu yolda göstermiş olduğu hedeflere durmadan yürümeye and içtik. Onun tarihe geçen sözünü kendimize görev edinerek vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır çağdaş Türkiye Cumhuriyetinin ilkeleri doğrultusunda muasır medeniyetler seviyesine çıkarabilmek amacıyla var gücümüzle geleceğimizin teminatı gençlerimize laik, demokratik, yaşanılabilir bir Türkiye Cumhuriyeti bırakmak gayesindeyiz. 84 yıl önce bugün aramızdan ayrılan onun yalnızca naçiz vücududur. Ardında bıraktığı fikirler, temelini attığı kurumlar ve hedefinin gösterdiği amaçlar bizleri geleceğe taşıyacak olan hiçbir zaman unutamayacağımız değerlerdir. Bizlerde atamızın hatırasını sonuna kadar Ergenemizde yaşatabilmek amacıyla 10 Ocak’ta açılışını gerçekleştirdiğimiz Atatürk Evini Ergeneli vatandaşlarımızın hizmetine sunmuş olmanın haklı gururunu hep birlikte yaşıyoruz. Ölüm yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşları ve tüm şehitlerimiz ile tüm gazilerimizi bir kez daha tekrar rahmet ve şükranla anarken hepinize saygılar sunuyorum” dedi.

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel’in konuşmasının ardından Zeybek solo ve Vals dans gösterilerinin ardından şiirler okunarak program Ergene Belediyesi Atatürk Evinden Demokrasi meydanına yapılan saygı yürüyüşü ile son buldu.

 

Bu haber Ergene Belediyesinin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu