Ergene

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Tekirdağ’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 100. Yıl Dönümü Programlarına Katıldı

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Tekirdağ’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 100. Yıl Dönümü Programlarına Katıldı

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Tekirdağ’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yıl dönümü için hazırlanan programlara katılım sağladı.

Tekirdağ’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yılı, çeşitli etkinlik ve program ve eşliğinde Süleymanpaşa ilçesinde büyük kutlandı. Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen programlara katıldı. Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel’e Ergene Belediyesi Meclis üyesi Ali Cengiz Yürük’te eşlik etti.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ilk program sabah namazının kılınması ile başladı. Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Orta Camiinde Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Ergene Belediye Meclis Üyesi Ali Cengiz Yürük ile birlikte sabah namazını kıldı. Sabah namazının ardından ebedi önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimizin ruhlarına ithafen okutulan Kuran-ı Kerim ve hemen ardından Hasan Ali Yücel Meydanında düzenlenen kahvaltı programına katılan Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel burada ki programların ardından da tarihi Valilik binası önünde gerçekleşen Atatürk anıtına çelenk sunma programına katıldı.

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Mavi gözlü şehrimiz Tekirdağ’ımızın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yıl dönümü nedeniyle Tekirdağ Büyükşehir Belediyemiz tarafından düzenlenen programlara Ergene Belediyesi Meclis üyemiz Ali Cengiz Yürük ile birlikte katıldım. Çanakkale savaşında lojistik üs olarak önemli bir görevi üstlenen Tekirdağ’ımız 1920 yılında işgale uğramış 13 Kasım 1922 tarihinde düşman işgalinden kurtulmuştur. İstiklal mücadelemiz tarih boyunca özgürlük ve bağımsızlığından ödün vermeyen aziz milletimizin vatanımıza her koşulda sahip çıkma konusundaki kararlığının en güçlü ifadesidir. Bizler geçmişte ve günümüzde sahip olduğumuz kazanımları Cumhuriyet’e ve Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün inşa ettiği yüksek medeniyete borçluyuz. Cumhuriyet nesilleri olarak Atatürk’ün yolumuzu aydınlatan fikirlerinin ışığında milletçe kenetlenmeli, birlik ve beraberlik içerisinde ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne taşımalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle 13 Kasım Tekirdağ’ın Kurtuluş Bayramını en içten duygularımla kutluyor, başta Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal Mücadelemizin tüm kahramanlarını rahmet, şükran ve saygıyla anıyorum” dedi.

 

 

Bu haber Ergene Belediyesinin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu