Edirne

Edirneli heykeltıraş İlhan Koman anıldı

Ünsal YÜCEL/ EDİRNE, (DHA)-EDİRNELİ heykeltıraş İlhan Koman, ölümünün 36’ncı yıl dönümünde Trakya Üniversitesi’nde düzenlenen programla anıldı.

Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Plastik Sanatlar Topluluğu ve Edirne Tanıtım ve Turizm Derneği iş birliğinde İlhan Koman için güzel sanatlar fakültesinde anma programı düzenlendi. Topluluğun Akademik Danışmanı Doç. Kerem İşcanoğlu, yaptığı konuşmada, İlhan Koman’ın Edirne yılları ile eğitim ve sanat yaşamından kesitler paylaştı. Koman’ın, Paris ve Stockholm’de geçen hayatı hakkında bilgi aktaran İşcanoğlu, sabatçının eserlerinden örnekler sundu. Edirne Tanıtım ve Turizm Derneği Başkanı Bülent Bacıoğlu da etkinlikle dünyaca ünlü sanatçıyı gelecek nesillere daha iyi tanıtma fırsatı bulduklarını söyledi. Programda İlhan Koman konulu resim yarışmasında ödül alan sanatçılar açıklandı. Yarışma kapsamında seçilen eserler, çevrim içi sergi ile sanatseverlerin beğenisine sunulacak. Dereceye giren sanatçılara ödülleri güzel sanatlar fakültesinde düzenlenecek programla verilecek.(DHA)

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu