DepremYaşam

Edirne’den deprem bölgesine yardım


Uğur AKAGÜNDÜZ/EDİRNE, (DHA)-EDİRNE Belediyesi, merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ilde hissedilen 7.7’lik depremden etkilenen vatandaşlara ulaştırılmak üzere yardım kampanyası…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

Uğur AKAGÜNDÜZ/EDİRNE, (DHA)-EDİRNE Belediyesi, merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ilde hissedilen 7.7’lik depremden etkilenen vatandaşlara ulaştırılmak üzere yardım kampanyası başlattı. Kampanyanın yanı sıra belediyeye ait 1 ikram aracı ile İtfaiye Müdürlüğü’ne bağlı 9 kişilik ekip, biri kaza kırım aracı olmak üzere 2 araçla birlikte yola çıktı.

Depremin hemen ardından hazırlıklarını tamamlayan Edirne Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’ne bağlı 9 kişilik bir ekip, biri kaza kırım aracı olmak üzere 2 araçla birlikte yola çıktı. İtfaiye ekiplerinin yanı sıra belediyeye ait bir ikram aracı da depremden etkilenen vatandaşlara sıcak çorba ve meşrubat ikramında bulunmak için deprem bölgesine yola çıktı.

ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ’NDE TOPLANIYOR

Edirne Belediyesi, depremden etkilenen vatandaşlara ulaştırılmak üzere yardım kampanyası da başlattı. Belediye Başkanı Recep Gürkan, yardım kampanyasını sosyal medya hesaplarından duyurarak; “Haydi Edirne’m. Şimdi yaraları sarma zamanı. Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ilde hissedilen depremden etkilenen vatandaşlarımıza ulaştırılmak üzere ihtiyaç listesindeki malzemeleri Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuvarı’na teslim edebilirsiniz” ifadelerini kullandı.

İHTİYAÇ LİSTESİ PAYLAŞILDI

Belediyenin paylaştığı acil ihtiyaç listesinde; yeni koruyucu kıyafet, mont, kazak, polar, içlik, eldiven, bere, battaniye, tüplü diş mekan ısıtıcı, yedek tüp, çocuk bezi, bebek maması, kadın pedi, kömür sobası, çatır matı, kamp sandalyesi ve masası, duşlar için tek kullanımlık havlu, ilk yardım seti, çadır içi aydınlatma ve uygun pil, büyük minder, yatak ve uyku tulumu bulunuyor. Yetkililer ayrıca giyim ve tekstil ürünlerinin hijyen ve sağlıklı kullanım açısından yeni olmasına dikkat edilmesi gerektiğini söyledi. (DHA)

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu