Yaşam

Edirne’de Tunca Köprüsü 5 gün ulaşıma kapatılacak

Olgay GÜLER / EDİRNE, (DHA)- EDİRNE Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, şehir merkezinde devam eden yüksek hızlı tren çalışmaları nedeniyle, Yunanistan’a açılan Pazarkule Sınır Kapısı’nın da bulunduğu Karaağaç Mahallesi ile kent merkezi ulaşımının sağlandığı Tunca Köprüsü’nün, 6 ile 10 Mart tarihleri arasında 5 gün süre ile araç ve yaya trafiğine kapatılacağını duyurdu.

Edirne Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada,  devam eden yüksek hızlı tren çalışmaları nedeniyle Tunca Köprüsü’nün 6, 7, 8, 9 ve 10 Mart tarihlerinde 5 gün süre ile araç ve yaya trafiğine kapatılacağı belirtildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Yapılacak çalışmada Lozan Caddesi-Saraçlar Caddesi-Köprübaşı Caddesi-Alemdar Sokak kesişiminde yer alan,  Tren Yolu Üst Geçidi tamamı ile yıkılacak olup, yıkım ve sonrasında hafriyat kaldırma işleminin 06.03.2023 tarihi saat:10.00’da başlayıp, 10.03.2023 tarihinde bitirilmesi planlanmaktadır. Yıkım ve hafriyat kaldırma işlemi sonrasında yol temizlenerek yaya ve araç trafiğine açılacaktır. Bu sebeple; şehir merkezinden Karaağaç istikametine, Karaağaç Mahallesi’nden de şehir merkezine gidecek vatandaşlarımızın Dr. Mehmet Müezzinoğlu Köprüsünü kullanmaları, iki köprü arasına gitmek durumunda bulunan işyeri sahipleri, çalışanları, malzeme nakli yapacaklar ile vatandaşlarımızın ise Gazimihal Köprü başından giderek DSİ Sosyal Tesisler yolu (9991. Sokak ile Zafer Tangör Sokak) istikametini kullanmaları önemle rica olunur” denildi.(DHA)

FOTOĞRAFLI 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu