Yaşam

Edirne’de TARSİM tanıtım ve bilgilendirme toplantısı yapıldı

Ünsal YÜCEL/EDİRNE,(DHA)-EDİRNE İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM) konusunda tanıtım ve bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıda katılımcılara TARSİM’in yapısı ve TARSİM ile teminat alınan risklerle ilgili bilgi verildi. Edirne İl Tarım ve Orman Müdürü Atilla Bayazıt, toplantıda, TARSİM’in Türk tarım sektörünün ihtiyaç duyduğu sigorta güvencesini sağlayan önemli bir kurum olarak faaliyet gösterdiğini söyledi.

Çiftçilerin doğal afetler ve çeşitli risklere karşı alabilecekleri en etkili önlemin sigorta yaptırmaları olduğunu ifade eden Bayazıt, “TARSİM bünyesinde yaptırılan tarım sigortaları her geçen gün yaygınlaşıyor. İlimiz poliçe sayısı olarak Türkiye sıralamasının üst sıralarında bulunuyor ve çiftçiler TARSİM’in faydalarını gördükçe daha çok ilgi göstereceklerine inanıyorum. Üreticilerimize bol ve bereketli bir üretim yılı temenni ederim” dedi.

TARSİM Tekirdağ Bölge Müdürü Hamit Çönte de TARSİM hakkında bilgi aktardı. Toplantıya, Edirne Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Arabacı, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve üreticiler katıldı. (DHA)

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu