Edirne

Edirne’de şehitler Yıldırım ve Tunca anıldı

Olgay GÜLER / EDİRNE, (DHA)- EDİRNE’de, Şehit Üsteğmen Efkan Yıldırım ve Şehit Öğretmen Adnan Tunca, vefatlarının 29’uncu yıldönümünde mezarları başında anıldı.

Tunceli’de 22 Eylül 1994 yılında PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen Edirneli Üsteğmen Efkan Yıldırım ile 23 Eylül’de Batman’ın Beşiri ilçesi Çerimova İlköğretim Okulu öğretmeniyken teröristlerin şehit ettiği Adnan Tunca, vefatlarının 29’uncu yıldönümünde Buçuktepe Mezarlığı’ndaki kabirleri başında anıldı. Anma törenine Edirne Valisi Yunus Sezer, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Berat Acar, İl Emniyet Müdürü Onur Karaburun, İl Jandarma Komutanı Albay Hacı Ali Büber, Şehit Üsteğmen Efkan Yıldırım’ın babası Necdet Yıldırım ile dönem arkadaşları, şehit öğretmen Adnan Tunca’nın yakınları ile adının verildiği okulun öğrencileri katıldı.

Kur’an okunarak dua edilen anma tören sonunda şehit Yıldırım’ın dönem arkadaşlarıyla konuşan Vali Sezer, “Bizi burada huzuruna çağıran iki şehidimiz var. Şehitlik çok yüce bir makam. Hem öğretmenimize hem de üsteğmenimize Allah’tan rahmet diliyorum” diye konuştu.

 

 

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu