Edirne

Edirne’de sarıya bürünen ayçiçeği tarlaları, Saros’a giden tatilcilere görsel şölen sunuyor

Ünsal YÜCEL/EDİRNE,(DHA)-EDİRNE’nin Saros Körfezi’ne kıyısı bulunan Keşan ilçesinde ayçiçeklerinin açmasıyla sarıya boyanan tarlalar, özellikle tatile giden sürücü ve yolculara renkli bir rotada seyahat imkanı sunuyor.

Tatil sezonunun başlaması ve tatil için Saros Körfezi kıyılarına gidenler nedeniyle trafiği artan Keşan’daki tarlalarda baş veren ayçiçekleri renkli görüntüler oluşturuyor. Gün boyunca yoldan geçenler ayçiçeği tarlalarının oluşturduğu güzelliğin tadını çıkarırken, bazıları da durup doğal stüdyoyu andıran tarlalarda fotoğraf çekiliyor.

‘RENKLİ BİR MANZARA OLUŞTURUYOR’

Keşan Ziraat Odası Başkanı Hasan Şen, tatilcilerin Saros Körfezi’ndeki sahillere giderken renkli tarlalar arasında keyifli bir yolculuk yaptığını kaydetti. Yol boyunca uzanan ve sarıya bürünen ayçiçeği tarlalarının yolculuk yapanlara keyifli bir seyahat sunduğunu belirten Şen, “Bölgemizin en temel ürünlerinden biri ayçiçeği. Ayçiçeğinin üç ismi var, ayçiçeği, gündöndü, günebakan. Saros Körfezi’nin güzide bir ilçesinde yaşıyoruz. Alanlarımızda ayçiçeği ekimi yeterli miktarda yapılıyor. Sahil şeridimize giderken ayçiçeği tarlaları renkli bir manzara oluşturuyor. Bu da görsel bir şölen haline geliyor. Keşan’a bağlı Erikli, Mecidiye, Yayla ve Enez ilçesi sahiline gidene kadar hangi köyden geçerseniz geçin güzel bir görsellik var. Tatilcilerimiz de yol kenarlarında durarak ayçiçeği tarlalarında fotoğraf çekiliyorlar. İnşallah üreticilerimizde bu görsel şölenin devamında verimde de sorunsuz bir sezon geçirirler” dedi. (DHA)

FOTOĞRAFLI

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu