Yaşam

Edirne’de Sakal-ı Şerif’i görmek için vatandaşlar Eski Cami’ye akın etti

Olgay GÜLER/ EDİRNE, (DHA)- EDİRNE’de, Kadir Gecesi dolayısıyla Eski Cami’de, Sakal-ı Şerif ziyarete açıldı. Teravih namazını kılan çok sayıda vatandaş, Sakal-ı Şerif’i görebilmek için camide yoğunluk oluşturdu. 
Edirne’de, Kadir Gecesi dolayısıyla vatandaşlar kentin en eski camilerinden Eski Cami’yi doldurdu. Okunan dualar ve kılınan teravih namazının ardından camide Hz. Muhammed’in Sakal-ı Şerif’i ziyarete açıldı. Cami müezzini tarafından özel kutuda saklanan Sakal-ı Şerif, minbere getirilerek örtüsü açıldı. Vatandaşlar Sakal-ı Şerif’e dokunduktan sonra yüzlerine sürüp dua etti.
Sakal-ı Şerif ziyareti sırasında yoğunluk yaşandı. Vatandaşlar Sakal-ı Şerif’i görebilmek için minbere akın edince, cami görevlileri müdahale ederek sıraya girmelerini istedi. İlk önce erkekler daha sonra ise kadınlar tek tek Sakal-ı Şerif’i ziyaret ederek dua etti. (DHA)

FOTOĞRAFLI 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu