DepremYaşam

Edirne’de öğretmenlere ‘Deprem psikoeğitim’ semineri verildi

Ünsal YÜCEL/EDİRNE,(DHA)-TRAKYA Üniversitesi Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Seda Donat Bacıoğlu, okulun depremden etkilenen çocuklar için en önemli normalleşme adımlarından biri olduğunu söyledi.

Edirne Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda Hüseyin Hüsnü Tekışık Rehberlik ve Araştırma Merkezi tarafından okul yöneticileri ve öğretmenlere yönelik çevrim içi ‘deprem psikoeğitim’ semineri verildi.

Merkez Müdürü Cihan Arslan yöneticiliğinde gerçekleşen seminerde katılımcılara psikolojik ilk yardım, travma, psikososyal destek hizmetleri ve afetzede öğrencilere yaklaşım konusunda bilgiler verildi. Doç. Dr. Bacıoğlu, depremden etkilenen öğrencilere yönelik okul yöneticileri ve öğretmenlere önemli sorumluluklar düştüğünü kaydetti. Öğrencilerin sosyalleşmesinin önemli olduğunu söyleyen Bacıoğlu, iyileşme sürecinde herkesin aktif rol alması gerektiğini bildirdi. Afetzede öğrencilerin güven hissetme, bağ kurma ve ihtiyaçlarının karşılanması noktasında desteğe ihtiyacı olduğunu ifade eden Bacıoğlu, “Öğretmenler kurdukları iletişimle, verdikleri bilgilerle, yaptıkları etkinliklerle, sınıfta sıcak ve destekleyici bir ortam sağlayarak, okul idarecileri de güvenli bir okul iklimi ile iyileşme sürecine katkı sağlarlar. Okul, depremden etkilenen çocuklar için en önemli normalleşme adımlarından biri” dedi. (DHA)

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu