Edirne

Edirne’de öğrencilere siber suç farkındalığı ve bilinçlendirme eğitimi

Ünsal YÜCEL/EDİRNE, (DHA)-EDİRNE’de, jandarma ekiplerince köy okullarında eğitim gören öğrencilere siber suç farkındalığı ve bilinçlendirme eğitimi verildi.

İl Jandarma Komutanlığı, özellikle maddi ve manevi kayıplarına neden olan ve değişik suç olaylarının çıkış noktasını teşkil edebilen dijital dolandırıcılık faaliyetlerinin engellenmesine yönelik bilgilendirme çalışmalarını sürdürüyor. İl Jandarma Komutanlığı Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, siber suç farkındalık ve bilinçlendirme faaliyetleri kapsamında, siber suçların gerçekleşmeden önlenmesi, maddi ve manevi zararın en aza indirgenmesi ve siber suçlarla ilgili kişisel korunma tedbirleri çerçevesinde öğrencilerin bilinçlendirilmeleri amacıyla siber zorbalık, güvenli sosyal medya kullanımı, dijital bağımlılık, parola güvenliği, güvenli internet kullanımı konularında Enez ilçesine bağlı köy okullarında eğitim gören öğrencilere siber suç farkındalığı ve bilinçlendirme eğitimi verdi. Eğitimlerin, devam edeceği bildirildi. (DHA)

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu