Yaşam

Edirne’de kimliğini evde unutan öğrenciyi motosikletiyle LGS’ye yetiştirdi

Olgay GÜLER/EDİRNE, (DHA)- EDİRNE’de, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında 8’inci sınıf öğrencilerinin katıldığı merkezi sınav öncesi kimliğini unutan öğrencinin yardımına okul önünde bekleyen bir veli yetişti. Bu kişi, motosikletliyle evine götürüp kimliğini almasını sağladığı öğrenciyi, sınava yetiştirdi.
Edirne’de LGS’ye giren 3 bin 920 öğrenci sabahın erken saatlerinden itibaren, okulların yolunu tuttu. İlk oturumu saat 09.30’da başlayan sınav için okullarda öğrenciler aileleriyle merakla içeriye alınacakları saati bekledi. Saatler 09.00’ı göstermesiyle içeriye alınmaya başlayan öğrencilerden okula girişte, cep telefonu, takı ve benzeri aksesuarları bırakmaları istendi. Öğrenciler içeriye girerken veliler de dışarı da heyecanla beklemeye başladı.
Mithatpaşa Mahallesi’ndeki İstiklal Ortaokulu’nda bir erkek öğrenci okula girişte kimliğini unuttuğunu fark etti. Kimliksiz içeri alınmayan öğrencinin yardımına okulun önünde bekleyen bir veli koştu. Motosikletiyle öğrenciyi evine götürüp kimliğini almasını sağlayan vatandaş, tekrar okula getirdi. Dakikalar kala okula yetişen öğrenci, hemen sınava gireceği salona alındı. (DHA)

FOTOĞRAFLI

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu